Kłopoty Jana Szyszko ze stodołą i porożem

Opublikowano: 15.07.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 465

Jan Szyszko ma poważne kłopoty. Minister środowiska jest oskarżany o zatajanie informacji w oświadczeniu majątkowym.

Jak podaje RMF FM, Szyszko wycenił na 13 tys. złotych kolekcję poroży, którą skradziono mu z posiadłości w Tuczynie (woj. zachodniopomorskie); złodziej został już zatrzymany. Jeśli ów zbiór naprawdę był wart aż tyle, powinien być uwzględniony w oświadczeniu majątkowym. W nim muszą się bowiem znaleźć wszystkie składniki mienia ruchomego o wartości przekraczającej 10 tys. zł. Tymczasem w oświadczeniu polityka PiS jest mowa tylko o samochodzie Dacia Dokker z 2015 r.

To dalszy ciąg kłopotów Jana Szyszko – już na początku czerwca „Newsweek” pisał, że obiekt w Tuczynie, który minister nazwał w swoim oświadczeniu „stodołą” bez deklarowania wartości, to w rzeczywistości raczej ceglana willa z ogrodem, murowanymi schodami i altaną. Dziennikarze tygodnika znaleźli również nieścisłości w deklaracjach odnośnie powierzchni i ceny samej działki, na której rzekoma stodoła się znajduje, oraz innych nieruchomości, których właścicielem jest polityk.

Teraz porożami Jana Szyszko zajmie się CBA. Biuro ma ustalić, czy minister posiadał swoją kolekcję przed dniem podpisania oświadczenia majątkowego i czy wartość tego typu przedmiotów uległa zmianie po tym dniu. Tylko bowiem w sytuacji, gdyby poroża „podrożały” po 26 kwietnia, Szyszko nie będzie miał dalszych problemów w związku z niekompletnym oświadczeniem.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.