Kanada wyśle do Afryki ekspertów od przemocy seksualnej

Opublikowano: 11.08.2018 | Kategorie: Prawo, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 309

Federalny minister imigracji Ahmed Hussen wrócił właśnie z tygodniowej wizyty w Tanzanii i Ugandzie. Chwalił władze Ugandy za chęć przyjmowania uchodźców. Ogłosił, że Kanada przeznaczy 175 000 dolarów kanadyjskich na wysłanie do Ugandy, Etiopii i Kostaryki trzech ekspertów zajmujących się przypadkami przemocy o podłożu seksualnym lub związanej z tożsamością płciową.

Eksperci będą podlegali International Catholic Migration Commission i Wysokiemu komisarzowi ONZ do spraw Uchodźcow (UNHCR), a ich zadaniem będzie m.in. ułatwianie przesiedlenia poszkodowanych kobiet i dziewcząt do Kanady.

Kolejną inicjatywą Kanady będzie grant w wysokości 99 000 dolarów kanadyjskich na wsparcie Canada’s Economic Mobility Pathway Project – projektu pilotażowego, którego celem jest sprawdzanie, czy wykwalifikowani uchodźcy z Kenii i Bliskiego Wschodu mogą skorzystać z kanadyjskich programów dla imigrantów ekonomicznych.

Do tego w imieniu ministerstwa ds. rozwoju międzynarodowego Hussen zadeklarował przekazanie 320 000 dolarów kanadyjskich na dostawy żywności dla uchodźców z Sudanu Południowego przebywających w Ugandzie. Za tę kwotę ma być kupiona żywność dla 2000 kobiet w ciąży lub karmiących i dla 500 osób ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Pieniądze mają wystarczyć na 9 miesięcy.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o