Kaddafi miał możliwość uniknięcia śmierci

Opublikowano: 04.10.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 645

Dopiero po kilku latach od śmierci libijskiego przywódcy dowiadujemy się, że Muammar Kaddafi jednak mógł przeżyć tę wojnę i otrzymał nawet propozycję ucieczki z kraju. Informacja na ten temat pojawiła się w prywatnych wiadomościach kandydatki na prezydenta USA Hillary Clinton, które zostały udostępnione w ramach ustawy o wolności informacji.

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że gdy Libia była bombardowana z powietrza przez międzynarodową koalicję w 2011 roku, ktoś z otoczenia Muammara Kaddafiego miał skontaktować się z Tonym Blairem i wyraził chęć wynegocjowania porozumienia. Blair powiadomił o tej sprawie premiera Davida Camerona, lecz ten odrzucił jego ofertę.

Z prywatnych wiadomości Hillary Clinton wynika, że Tony Blair przeprowadził prywatną rozmowę telefoniczną z libijskim dyktatorem i zaproponował mu ucieczkę w jakieś bezpieczne miejsce. Wszyscy zresztą wiedzieli, że demokratyzacja Libii nie skończy się dobrze dla Muammara Kaddafiego.

Propozycja ta miała pojawić się już na początku 2011 roku, gdy protesty zaczęły przybierać na sile. Tony Blair najwyraźniej wiedział, że jego władza prędzej czy później i tak upadnie a Zachód zacznie wspierać rebelię, dlatego zasugerował Kaddafiemu aby zrezygnował z walki i jak najszybciej uciekł z kraju.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: IBTimes.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.