Kadafi został zabity za pomysł złotego dinara

Opublikowano: 05.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 505

Jeden z trzech tysięcy ujawnionych przez Departament Stanu maili ze skrzynki Hillary Clinton zawiera dowody na to, że zachodnie państwa wykorzystały NATO jako narzędzie do wyeliminowania libijskiego lidera, Muammara al-Kadafiego. Zabójstwo nie było spowodowane troską o bezpieczeństwo cywilów, lecz miało udaremnić próbę stworzenia wspartej złotem waluty, która mogłaby zagrozić dominacji zachodnich banków.

E-maile wskazują, że dowodzona przez Francję zbrojna inicjatywa w Libii, była także napędzana pragnieniem zdobycia większych udziałów w libijskiej produkcji ropy oraz miała zapobiec realizacji długoterminowego planu Kadafiego, który zakładał osłabienie pozycji Francji we francuskojęzycznej części Afryki.

Mail z kwietnia 2011 roku, wysłany do Hillary Clinton przez jej nieoficjalnego doradcę Sidneya Blumenthala, odkrywa drapieżne zamiary państw zachodnich. Z wiadomości możemy się dowiedzieć, że ówczesny prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, dowodził atakiem na Libię, mając w głowie 5 celów:

– uzyskać libijską ropę,

– zapewnić francuskie wpływy w regionie,

– poprawić swoją reputację jako prezydenta kraju,

– dowieść potęgi francuskich sił zbrojnych,

– zapobiec wpływom Kadafiego w francuskojęzycznej części Afryki.

E-mail jasno wskazuje, że francuski atak na Libię był przemyślanym posunięciem, nastawionym na zdobycie większej władzy, a nie na humanitarną interwencję, jak zostało to przekazane opinii publicznej. Podczas gdy w mediach relacjonowano, że interwencja zachodnich wojsk jest konieczna, aby ratować ludzkie życia, prawdziwym motorem napędowym był fakt, że Kadafi próbował zapewnić swojemu krajowi ekonomiczną niezależność, co zmniejszyłoby francuskie wpływy w tej części świata.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: TheFreeThoughtProject.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Turambar 05.01.2017 07:57

  Oczywista oczywistość to była i bez jej maili

 2. razowy40i4 05.01.2017 09:48

  Bezczelny ruski fejk nius … – przecież wiadomo że jedynym powodem zaangażowania nato w operacje pokojowe jest chęć ratowania sierotek przed przebrzydłymi dyktatorami …

 3. MasaKalambura 05.01.2017 20:51

  Atak na Libię zbiegł się w czasie z terminem zakończenia budowy wielomiliardowego programu

  http://niewiarygodne.salon24.pl/583423,wielka-sztuczna-rzeka-w-libii-8-cud-swiata

  Za to też nikt nie odpowie? Dalej będziemy tylko kłapać że pontonami płyną?

 4. 8pasanger 06.01.2017 03:40

  Córka Kadaffiego założyła ruch oporu i zapowiada wykurzenie zarówno szalonych islamistów jak i sługusów NATO(to często zresztą ci sami ludzie) socjalizm arabski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa…..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.