„Instagram” rezygnuje z lajków

Opublikowano: 19.07.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 27

Dziś rano lajki (polubienia) zniknęły z „Instagramu”. Być może na zawsze. Serwis postanowił nie wyświetlać ich pod obcymi postami z troski o psychikę swoich użytkowników.

Dowiedzieć się, ile osób oceniło twoje zdjęcie, będziesz mógł tylko ty sam. „Instagram” poinformował, że robi to, aby ocalić poczucie własnej wartości użytkowników – być moż przestaną ścigać się o cudzą aprobatę i popularność.

Jak dotąd aktualizacja dotyczy Australii, Irlandii, Włoch, Brazylii, a także Nowej Zelandii, Japonii i – nieoczekiwanie – rosyjskiego artysty, męża Ałły Pugaczowej Maxima Galkina, o czym poinformował sam artysta. Jego konto zostało losowo wybrane do testowania innowacji.

Zmiany nie spodobały się wielu użytkownikom. Szczególnie blogerom „Instagramu”, których zarobki zależą od liczby polubień i wyświetleń.

Naukowcy od dawna badają wpływ portali społecznościowych na psychikę użytkowników. Uczeni z Uniwersytetu Stanforda w USA przeprowadzili badanie, w którym wzięło udział 2844 amerykańskich użytkowników „Facebooka” – część z nich poproszono o usunięcie swoich kont na portalu. Jak się okazało, pod koniec eksperymentu byli szczęśliwi, bardziej zadowoleni z życia, co więcej zaczęli spędzać mniej czasu w internecie, a więcej z rodziną i przyjaciółmi.

Nie jest tajemnicą, że portale społecznościowe, jak np. „Facebook”, znacznie ułatwiły kontakty między ludźmi, oprócz tego można tam rozwijać swoje zainteresowania i śledzić wiadomości przy pomocy tablicy, a także grup tematycznych. Tym niemniej nieograniczony dostęp do serwisów społecznościowych po pojawieniu się smartfonów i innych gadżetów elektronicznych doprowadził do tego, że ludzie spędzają tam za dużo czasu, a nawet się od nich uzależniają.

W ubiegłym roku amerykańscy psychologowie z Uniwersytetu Pensylwanii doszli do wniosku, że spędzanie dużej ilości czasu na portalach społecznościowych potęguje uczucie samotności i prowadzi do depresji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Ale co co?
Czy ludzie się o nie dopominają?!?

janpol
Użytkownik

Czyli jednak zdarzają się ludzie, którzy wyciągają właściwe wnioski ze swoich/innych błędów. Niestety jest ich za mało a zmiany są zbyt powolne, np. ja to się boję, że nie dożyję czasów, kiedy ludzie zaczną postępować racjonalnie i uwierzą, że KAŻDY z nas ma rozum i wolną wolę. Tylko trzeba z nich korzystać.