„Instagram” rezygnuje z lajków

Opublikowano: 19.07.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 391

Dziś rano lajki (polubienia) zniknęły z „Instagramu”. Być może na zawsze. Serwis postanowił nie wyświetlać ich pod obcymi postami z troski o psychikę swoich użytkowników.

Dowiedzieć się, ile osób oceniło twoje zdjęcie, będziesz mógł tylko ty sam. „Instagram” poinformował, że robi to, aby ocalić poczucie własnej wartości użytkowników – być moż przestaną ścigać się o cudzą aprobatę i popularność.

Jak dotąd aktualizacja dotyczy Australii, Irlandii, Włoch, Brazylii, a także Nowej Zelandii, Japonii i – nieoczekiwanie – rosyjskiego artysty, męża Ałły Pugaczowej Maxima Galkina, o czym poinformował sam artysta. Jego konto zostało losowo wybrane do testowania innowacji.

Zmiany nie spodobały się wielu użytkownikom. Szczególnie blogerom „Instagramu”, których zarobki zależą od liczby polubień i wyświetleń.

Naukowcy od dawna badają wpływ portali społecznościowych na psychikę użytkowników. Uczeni z Uniwersytetu Stanforda w USA przeprowadzili badanie, w którym wzięło udział 2844 amerykańskich użytkowników „Facebooka” – część z nich poproszono o usunięcie swoich kont na portalu. Jak się okazało, pod koniec eksperymentu byli szczęśliwi, bardziej zadowoleni z życia, co więcej zaczęli spędzać mniej czasu w internecie, a więcej z rodziną i przyjaciółmi.

Nie jest tajemnicą, że portale społecznościowe, jak np. „Facebook”, znacznie ułatwiły kontakty między ludźmi, oprócz tego można tam rozwijać swoje zainteresowania i śledzić wiadomości przy pomocy tablicy, a także grup tematycznych. Tym niemniej nieograniczony dostęp do serwisów społecznościowych po pojawieniu się smartfonów i innych gadżetów elektronicznych doprowadził do tego, że ludzie spędzają tam za dużo czasu, a nawet się od nich uzależniają.

W ubiegłym roku amerykańscy psychologowie z Uniwersytetu Pensylwanii doszli do wniosku, że spędzanie dużej ilości czasu na portalach społecznościowych potęguje uczucie samotności i prowadzi do depresji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 19.07.2019 23:28

    Ale co co?
    Czy ludzie się o nie dopominają?!?

  2. janpol 20.07.2019 02:00

    Czyli jednak zdarzają się ludzie, którzy wyciągają właściwe wnioski ze swoich/innych błędów. Niestety jest ich za mało a zmiany są zbyt powolne, np. ja to się boję, że nie dożyję czasów, kiedy ludzie zaczną postępować racjonalnie i uwierzą, że KAŻDY z nas ma rozum i wolną wolę. Tylko trzeba z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.