Inkluzywna lalka Barbie z zespołem Downa

Opublikowano: 21.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1943

Firma Mattel, producent lalki Barbie, zaprezentowała pierwszą Barbie przedstawiającą osobę z zespołem Downa. Przy jej tworzeniu współpracowano z organizacją National Down Syndrome Society.

Lalka nie tylko oddaje niektóre cechy fizyczne osoby z zespołem Downa, ale również jej ubrania i dodatki mają szczególne znaczenie. Kolory niebieski i żółty na sukience nowej Barbie, którym towarzyszą rysunki motyli, to kolory i symbole związane z obchodami miesiąca świadomości o Zespole Downa. Trzy szewrony na jej naszyjniku symbolizują dodatkowy chromosom. Lalka nosi też ortezy stawu skokowego, z których korzystają niektóre dzieci z zespołem Downa.

W USA co roku na świat przychodzi ok. 6 tys. dzieci z zespołem Downa. Po raz pierwszy będą mogły bawić się lalką, która wygląda jak oni.

Wcześniej firma Mattel wypuściła lalkę Kena ze sztuczną kończyną oraz Barbie z aparatem słuchowym w ramach linii lalek mającej na celu zwiększenie różnorodności i inkluzywności zabawek produkowanych przez firmę.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.