Imieniny pani Hani

Opublikowano: 29.07.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 739

WARSZAWA. Około 150-200 osób wzięło we wtorek udział w imieninach Hanny Gronkiewicz-Waltz zorganizowanych przez stołeczne organizacje lokatorskie i społeczno-polityczne. Przed warszawskim ratuszem stanął namiot z szyldem „Bufet u Hanki”, w którym serwowano podwyżki czynszów, cen biletów, opłat za wodę i żłobki. Można było także nabyć Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w promocyjnej cenie. Nie zabrakło tortu i imieninowych piosenek.

Happening był protestem przeciwko polityce warszawskiego Ratusza: planowanym podwyżkom cen biletów, opłat za wodę i ścieki oraz prywatyzacji SPEC-u.

Z okazji imienin przygotowany został tekturowy tort ze zdjęciem śmiejącej się Gronkiewicz-Waltz i podziękowaniem za podwyżki. Otwierając demonstrację, Piotr Ciszewski z WSL i LA stwierdził, że ta zabawa w przeciwieństwie do uroczystości organizowanej przez ratusz nie jest finansowana z kieszeni podatników. Dodał, że nieprawdą jest, że w Warszawie żyje się wszystkim coraz gorzej, ponieważ urzędnicy i politycy PO mają się coraz lepiej. Po krótkich przemówieniach nastąpiła część artystyczna: koncert projektu muzycznego „Społeczeństwo” oraz warszawskiej grupy wokalnej tworzonej przez osoby związane z Warszawskim Stowarzyszeniem Lokatorów i Squatem „Syrena”.

Zaśpiewano specjalnie skomponowane na imieniny piosenki – m.in. „Waltz, toczy się Waltz” oraz przedwojenne szlagiery: „Apaszowskie Tango” Grzesiuka, „Warszawiankę 1905 roku”. W repertuarze znalazła się także przeróbka „W saskim ogrodzie” Grzesiuka pod tytułem “Kodeks Hanki” oraz muzyczna aranżacja przedwojennego wiersza „W warszawskiej kamienicy”. Jak stwierdzili wykonawcy od roku 1931 w stosunkach mieszkaniowych niewiele się zmieniło.

W przerwach między piosenkami skandowano „Lokatorzy to nie towar” i „Mieszkanie prawem nie towarem”, a uczestnicy pikiety mieli możliwość skorzystania z poczęstunku wystawionego w bufecie.

Zwieńczeniem akcji było zapalenie zimnych ogni na torcie oraz występ grupy samby ulicznej. Przez prawie dwie godziny protestu kolportowano ulotki przygotowane przez organizatorów protestu oraz zbierano podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie prywatyzacji SPEC.

Protest zorganizowały: Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, Kancelarię Sprawiedliwości Społecznej, kolektyw Skłotu Syrena, Lewicową Alternatywę i Młodych Socjalistów W happeningu wzięli również udział przedstawiciele Komitetu Obrony Lokatorów i OZZ Inicjatywa Pracownicza.

Przedstawiciele ruchów lokatorskich zapowiedzieli, że będą obecni na mającej się odbyć 31 lipca, ostatniej przed wakacjami, uroczystej sesji Rady miasta stołecznego Warszawy.

Opracowanie: Michał Warecki
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. zibi_scj55 29.07.2011 15:34

  “Około 150-200 osób wzięło we wtorek udział w imieninach Hanny Gronkiewicz-Waltz zorganizowanych przez stołeczne organizacje lokatorskie i społeczno-polityczne.”
  Ile to daje w procentach – ludności Warszawy?
  Piszącemu informację o “zdarzeniu” zabrało wiecej czasu niż trwało samo zdarzenie.
  Autorzy “imienin Hanny G-W” to przyszli radni, posłowie, senatorowie.
  Przynajmniej 50%. Czasy powstania warszawskiego nie wrócą. Polaków ideowców coraz mniej. Jeżeli jakiś się pojawi,rządowe media natychmiast zaplują się oszołomstwem, średniowieczem, fundamentalizmem, syjonizmem, itp. epitetami.
  Narodzie polski! Zacznij myśleć samodzielnie!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.