IKEA zmieniła Boże Narodzenie w „zimową imprezę”

Opublikowano: 12.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 594

W handlu od połowy listopada każdego roku, rozpoczyna się okres gdy wszędzie słychać kolędy, placówki są dekorowane choinkami i bibelotami mającymi nas wprawić w bożonarodzeniowy nastrój. Tymczasem okazuje się, że niektóre międzynarodowe korporacje, jak IKEA, „odwołały” w tym roku Boże Narodzenie i ogłaszają zamiast tego „zimową imprezę”.

Przeglądając nowy katalog produktów IKEA na próżno szukać jakiekolwiek wzmianki o Bożym Narodzeniu czy choinkach. Wszelkie skojarzenia do chrześcijaństwa zostały usunięte i zastąpione politycznie poprawną nowomową.

Nawet sprzedawane w tej sieci handlowej choinki nazwano po prostu „sztucznymi roślinami”. Dziwaczna „zimowa impreza” zdenerwowała wielu Skandynawów. Głosy oburzenia pojawiły się w Danii, Szwecji i w Norwegii.

O nowej strategii sprzedaży korporacji IKEA wypowiadają się politycy, którzy są oburzeni pomysłem zamaskowania Bożego Narodzenia za pomocą politycznie poprawnej nowomowy. Przedstawiciel Duńskiej Partii Ludowej, Peter Skaarup stwierdził, że to narzucanie swojego światopoglądu przez Szwedów robi się już męczące. Za to politycy norweskiej Partii Postępu, otwarcie nawołują do bojkotu sieci.

Strategia nowomowy bożonarodzeniowej IKEA ma charakter globalny, bo dokładnie tak samo stało się w Polsce i w sklepach tej korporacji na próżno szukać jakichkolwiek odniesień do chrześcijańskiego charakteru nadchodzących świąt.

To nie pierwszy raz kiedy koncern IKEA zdenerwował część swoich klientów. Niedawno zrobiło się głośno na temat pracownika ukaranego za niezbyt pochlebne wyrażanie się na temat obowiązkowej dla całej kadry gloryfikacji środowisk LGBT.

Mimo, że władze IKEA nie potwierdzają tego, że bojkot ich sklepów przez część polskich klientów nie odbił się na przychodach grupy, to w polskich mediach zaczęły się nagle pojawiać reklamy IKEA sugerujące, że są to sklepy dla rodzin.

To może być poszlaką, że tęczowa manifestacja szwedzkich sprzedawców mebli nie opłaciła im się i musieli ratować swój wizerunek pokazując bynajmniej nie jednopłciowe młode pary, obowiązkowo z kobietą w ciąży. Czas pokaże czy po symbolicznym odwołaniu Bożego Narodzenia, kolejne masy klientów nie zrezygnują z zakupów w tej lewicowo-postępowej sieci handlowej.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. PogromcaSzynszyli 12.11.2019 17:05

    Jeżeli tak bardzo chcą rezygnować ze świata. To czemu dalej chcą zarabiać na nich?

  2. rici 12.11.2019 18:31

    Jak pamietam to kiedys nie mozna bylo kupic krawata, tylko zwis meski. Krawat jest z francuskiego, a choinka to symbol germanski, polski – slowianski to polaziczka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.