Hongkong rozważa import drobiu z Ukrainy

Opublikowano: 04.08.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 552

Delegacja z Centrum Bezpieczeństwa Żywności Specjalnej Chińskiej Strefy administracyjnej w Hongkongu bada możliwość importowania drobiu z Ukrainy, jak głosi komunikat wydany przez Państwową Służbę Bezpieczeństwa Żywienia i Praw Konsumenckich Ukrainy.

Poinformowano, że delegacja z Chin znajduje się na Ukrainie, aby ocenić warunki produkcji żywności oraz odbyć spotkanie z kierownictwem Państwowej Służby Ochrony Konsumentów.

Strona ukraińska przedstawiła na spotkaniu główne założenia dotyczące jej podejścia w zakresie kontroli nad stanem zdrowia, sposobu opieki nad zwierzętami oraz państwowej kontroli bezpieczeństwa w postaci zasad i restrykcji obowiązujących przy okazji przeprowadzania inspekcji. Opisano również proces zdobywania certyfikatów, które umożliwiają przeznaczenie produkowanej żywności na eksport.

„Podczas wizyty delegacja z Hongkongu zapozna się z (…) procedurami państwowych kontroli w ubojniach, na farmach oraz w centrach pakowania, a także pozna szczegóły działania państwowej sieci laboratoriów. Jako punkty planowanej wizyty delegacja podkreśliła rejon Czerkasy, Winnicy i Kijowa.”

Wcześniej plotki donosiły, jakoby to Irak planował zainwestowanie 15 milionów dolarów w produkcję drobiu na Ukrainie.

Autorstwo: Darmor
Na podstawie: Uawire.org
Zdjęcie: cicitony (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.