Pożar w wieżowcu WTC w Hongkongu

Opublikowano: 15.12.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 925

Liczba osób uwięzionych na dachu centrum handlowego w Hongkongu z powodu poważnego pożaru przekracza 300, z czego siedem zostało rannych – pisze „South China Morning Post”.

Wcześniej policja poinformowała, że ​​według wstępnych danych około 100 osób zostało ewakuowanych na piąte piętro, gdzie znajduje się teren zewnętrzny.

Według gazety, siedem osób doznało zatrucia tlenkiem węgla, cztery z nich trafiły do ​​szpitala. Wcześniej informowano o dwóch ofiarach. Pożar w budynku World Trade Center w rejonie Causeway Bay w Hongkongu wybuchł o godzinie 12:37 czasu lokalnego w pomieszczeniu, w którym znajduje się sprzęt elektroniczny. Przyczyna pożaru jest wciąż nieznana.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. AnAnnaKang 15.12.2021 22:37

  Wielki pożar wybuchł w pralni w World Trade Center, 38-piętrowej wieży, w której mieszczą się zarówno biura, jak i centrum handlowe. Na dachu uwięziono setki ludzi. Około 300 osób zostało ewakuowanych na szczyt budynku w oczekiwaniu na ratunek, powiedziała policja lokalnym mediom.

  Dziesiątki ludzi uwięzionych w budynku stłoczyło się również w ciasnych przestrzeniach na zewnętrznym podium na piątym piętrze, czekając na ratunek.

  Zostało ewakuowanych 1200 osób.
  Strażacy z Hongkongu użyli jednej ze swoich największych rozkładanych drabin, aby uratować ludzi z płonącego budynku w ruchliwej i popularnej dzielnicy handlowej Causeway Bay.

  Wstępne śledztwa policyjne sugerowały, że pożar wybuchł w rozdzielni elektrycznej na pierwszym piętrze centrum handlowego, zanim rozprzestrzenił się na rusztowanie otaczające część budynku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.