HAARP wytworzył gęstą chmurę plazmy

Opublikowano: 26.02.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 377

Specjaliści z US Naval Research Laboratory pracujący w Gakona na Alasce w ramach programu HAARP (High-frecuency Active Auroral Research Program) stworzyli chmurę gęstej plazmy w wyższych warstwach atmosfery. “Poprzednie sztuczne chmury plazmy istniały 10 minut lub krócej. Ta gęsta kula wisiała przez ponad godzinę trwania transmisji HAARP i zniknęła dopiero po wyłączeniu urządzeń” – poinformował doktor Paul Bernhardt.

Chmura gęstej plazmy wytworzona przez HAARP (za: US Naval Research Laboratory).

Tworzenie chmur plazmy to część finansowanych przez DARPA prac, w ramach których badane są zjawiska zachodzące w jonosferze oraz ich wpływ na pogodę i systemy komunikacyjne. Chmury plazmy tworzone są za pomocą 3,6-megawatowego nadajnika o wysokiej częstotliwości. Zawieszane są one na wysokości 50 kilometrów, a naukowcy próbują używać ich jako luster odbijających sygnały z radarów i urządzeń komunikacyjnych.

Dotychczas udawało się uzyskać chmury plazmy o gęstości 4 x 105 elektronów na cm3. Używano przy tym transmisji bliskiej drugiej, trzeciej i czwartej harmonicznej częstotliwości cyklotronowej. Teraz stworzono chmurę o gęstości 9 x 105 cm3 wykorzystując szóstą harmoniczną częstotliwości cyklotronowej.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: U.S. Naval Research Laboratory
Źródło: Kopalnia Wiedzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Delite
Użytkownik

“Tworzenie chmur plazmy to część finansowanych przez DARPA prac, w ramach których badane są zjawiska zachodzące w jonosferze oraz ich wpływ na pogodę i systemy komunikacyjne”. Tia, i tylko tyle!?

salsa
Użytkownik
salsa

A może takze negatywnie oddziaływują na naszą psychikę, powodują depresję,nostalgie, znuzenie.
Notoryczny brak słońca, ktory także daje się we znaki to na pewno zasluga chemtrails.
Ciekawe czy długo tak pociągniemy!!!!!!!!!!111

narkos
Użytkownik
narkos

Kolejna bron w ramach wyscigu zbrojen prawie juz na globalna skale

ciociababcia
Użytkownik
ciociababcia

Męczyła mnie ta wiadomość. Co ja wiem o plazmie – niewiele. Piorun w czasie burzy jest plazmą. W okolicach Gdańska był okulista, który leczył plazmą, taki zwielokrotniony laser. Wiem, że plazmę wytworzyć jest łatwo, ale nie umiano jej magazynować – ale to było ponad 10 lat wstecz.
Nie wątpliwie dużo pożytecznych rzeczy można by zrobić z plazmą dla dobra ludzkości.
Niestety, wiele filmów pokazywało jak plazma niszczy materię. Myślę, że taka broń już jest. Gdy słyszę HAARP (tzw.broń ostateczna, czy promień śmierci) i plazma, to nic dobrego z tego nie będzie.

cetes
Użytkownik

Kiedyś podobno Tesla kuliste pioruny tworzył na zawołanie, ale wiedza o jego WIEDZY gdzieś zaginęła w jakiejś “czarnej dziurze”.