Grożą spaleniem uchodźców z Afryki

Opublikowano: 26.08.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 841

Nieznani sprawcy zniszczyli mural poświęcony uchodźcom, namalowany przez prezesa fundacji Klamra. Wandale nabazgrolili na nim swastyki i dodali groźbę: „Spalimy uchodźców z Afryki!”.

Przed kilkoma tygodniami Dariusz Paczkowski – szef fundacji Klamra, autor projektów murali Marka Edelmana i Ireny Sendlerowej, odsłonił w Żywcu mural mający być zaproszeniem dla uchodźców z Syrii i jednocześnie apelem o miłosierdzie do rodaków. „Polsko! Jezus puka do Twego serca!”, „Witamy uchodźców z Afryki! Ponad 70 lat temu Iran przyjął 116 tys. polskich uchodźców” – takie napisy widniały na muralu Paczkowskiego. Przestawiał on łódź z postaciami symbolizującymi przybyszy w potrzebie.

Dzieło zostało zniszczone przez nieznanych sprawców 1 sierpnia, w rocznicę Powstania Warszawskiego. Pojawiły się na nim swastyki oraz napis „Spalimy uchodźców z Afryki!”. Lokalna policja wszczęła dochodzenie w sprawie propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści na tle rasowym. Autor projektu zdążył odmalować mural na nowo, jednak wandali jeszcze nie ujęto. “Pomimo wykonania szeregu czynności procesowych i pozaprocesowych do chwili obecnej nie zatrzymaliśmy sprawców tych zdarzeń. Jednak czynności w tych sprawach prowadzone są cały czas” – powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej w Żywcu Mirosława Piątek.

Paczkowski nie może zrozumieć, co kierowało tymi, którzy użyli symbolu nazistowskich Niemiec w tak ważną dla polskiej historii rocznicę: “Najstraszniejsze w tej sprawie jest to, że sprawcy uważający się pewnie za polskich patriotów malują swastykę i rasistowskie hasła, by „uczcić” w ten sposób pamięć bohaterów walczących z faszyzmem. Niestety to nie pierwszy przykład, kiedy nazistowska symbolika i ideologia jest używana przez polskich narodowców.”

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Prometeusz 26.08.2015 09:25

  Polscy narodowcy uzywajacy swastyk…? To pewnie ci sami, ktorzy podpalali samochod TVN’u i wzniecali zamieszki; tzn. patrioci i narodowcy z Policji, WSI i innych tajniackich band na drugim etacie… 😉

  Ciekawe, ze jak ktos promuje socjalizm: roznosi ulotki z sierpem i mlotem, albo pojawiaja sie komuno-socjalistyczne hasla, protesty i wlepki tudziez pochody 1-majowe, to nikt, nie majac zadnych swiadkow zdarzenia, nie zaklada z gory, ze oto ‘lewica laicka’ i srodowisko wiadomej zydowskiej gazety dla Polakow promuje nazizm (1 maja…? 🙂 Socjalizm…? Prawa robotnicze?), komunizm i faszyzm (podobnie, jak Mussolini, uwazaja przeciez oni, ze to Panstwo oraz organizacje powinny wszystko i wszystkich kontrolowac w imie cyt. ‘sprawiedliwosci spolecznej’)…

  Bezpieka chyba na prawde oglosila swieta wojne z faszyzmem! 🙂

 2. agama 26.08.2015 09:36

  to bardzo zacofane zachowanie, jeśli białasy chcą pokazać, że są w czymś lepsi, niech na pierwszym miejscu okażą się ludźmi cywilizowanymi i psychicznie ogarniętymi, a nie szczeniacką hołotą, z którą rozsądny ziomek nie chce mieć do czynienia

 3. dagome12345 26.08.2015 09:59

  @Prometeusz

  Pisałem już o tym kilka razy na forum WM.
  Widziałem na własne oczy lata temu zdjęcia tzw narodowców na ich imprezce gdzie palono ogniska, pozdrawiano się “po rzymsku” , a w tle widać było przekręcone o 45 stopni “symbole szczęścia” :). Byli tam ludzie , o których można było wtedy usłyszeć w mediach.
  W tamtym czasie nie obchodziło mnie to zbytnio bo zdjęcia należały do osoby od , której zależała moja praca i myślałem ,że to takie tylko wygłupy chłopczyków chcących się dowartościować. Z tego co wiem to ta osoba po prostu szukał nowego narybku. Generalnie nie obchodziła mnie wtedy polityka, co dziej się na świecie itd.

  Obecnie jestem po kilku dysputach z ludźmi , których generalnie w mediach nazywa się narodowcami i mogę stwierdzić , że nie mają oni praktycznie nic wspólnego z tymi wyskokami,choć nie mogą odpowiadać za wszystkich . Niestety mleko się rozlało i nie była to wina WSI, czy TVN. Teraz jeśli ruch narodowy czy tam inne podobne organizacje zaczęły by mieć naprawdę szerszy głos w państwie, taki materiał zalewałby wszystkie media . I są temu winni TYLKO i wyłącznie ludzie z tych nurtów politycznych , bo dopuścili do swojego grona prawdziwych szajbusów.
  Media niestety są wszechpotężne i robią co chcą, z kim i jak chcą – na polecenia oczywiście odpowiednich ludzi. Z takiego np Michała Kamińskiego , który w przeszłości mówił ,że cytat :”nie lubi pedałów” zrobiono spin doktora PO. Partii stojącej murem za multikulturalizmem , środowiskiem LGBT itd 🙂

  PZDR

 4. goldencja 26.08.2015 12:39

  Jeśli jakiś naród to organizm, to skrajni nacjonaliści to taka reakcja alergiczna na mniejszości. Zbyt duży i szybki napływ mniejszości do organizmu (ludzi czy też ich praw) nieprzyzwyczajonego do jej obecności spowoduje liczne ogniska zapalne i spadek odporności (destabilizacja). Pytanie tylko takie kto będzie analogią do leukocytów (ciałka obronne)? Powinni to być patrioci, ale czy jeszcze jacyś są? Strach być patriotą skoro jest się traktowanym jako potencjalny nazista, rasista i kryminalista. Jeśli nie ma, to organizm zostanie przekształcony w inny organizm, wchłonięty przez inny organizm, zniszczony, podporządkowany (niekoniecznie w takiej kolejności). Te wszystkie idee przyjmowania uchodźców, robienia z homoseksualistów martyrów czy wytykanie wszystkim “mowy nienawiści” to takie małe sprytne narzędzia do likwidacji narodów. Jak jest alergia organizm walczy sam ze sobą, zupełnie jak u nas. “Wandale” krzyczą i ubliżają – podnoszą alarm niczym OB. Gdy znikną lub zostaną zakrzyczeni przez “wspaniałomyślny” naród, narodu już nie będzie. Będzie multi-kulti naród o nieznanych cechach i właściwościach. Trzeba zauważyć, że nie przyjmujemy do nas ludzi wykształconych, artystów, lekarzy, tylko prostych niewykształconych i zacofanych prosto z krajów ogarniętych wojną. Przyjmujemy ludzi kierujących się strachem i nienawiścią, wyznających inne idee, takich którzy zupełnie nic pozytywnego do naszego narodu wnieść nie mogą. Nasze wykształciuchy uciekły na zachód, przynajmniej częściowo. A my co bierzemy? Daleko mi do agresji względem imigrantów, ale Polacy powinni ruszyć trochę głową i użyć dawno zapomnianego kawałka mózgu odpowiedzialnego za rozum. Mamy wysokie bezrobocie, ludzie są coraz głupsi mimo tego, że coraz więcej ma jakieś dyplomy, przestępczość nadal jest dość wysoka, służba zdrowia leży i kwiczy… a my bierzemy na garnuszek kolejnych bezrobotnych, potencjalnych przestępców i awanturników. Już lepiej przyjmować Azjatów, są pracowici, szybko się uczą, są bardziej inteligentni (bardziej od białych). Ale nie, lepiej prowokować wojny i brać do siebie ludzi zupełnie nieprzystosowanych (ani mentalnie ani ewolucyjnie) do życia w naszych warunkach. UE jako pasożyt przeszło do destabilizacji narodów (bo państwa już zdestabilizowało), na których się żywi.

 5. John23 26.08.2015 19:16

  Prometeusz mistrzu we Włoszech Mussoliniego było więcej wolności gospodarczej niż dzisiaj. Poczytaj troche i zaczerpnij wiedzy.
  A za niszczenie wszystkiego co promuje marksizm kulturowy zależy się dożywotni szacun. Nie można doprowadzić u nas do takiego dziadostwa jakie powstało np. w Szwecji i trzeba profilaktycznie niszczyć czerwone plugastwo.

 6. kozik 26.08.2015 19:28

  Iran przyjmując uchodźców Polski nie działał niezależnie, tylko wypełniał polecenia z UK. Właściwie, to Polska wypełniając teraz polecenia niemiecko-francuskiej Brukseli działałaby podobnie, ale jest mala różnica kulturowa między Polakami w latach 1940-tych, a uchodźcami w XXI w.
  Poza tym dlaczego Polska ma ponosić konsekwencje działań USA, UK i Francji? Czy nasz Orlen czerpie zyski z eksploatacji irackiej, czy libijskiej ropy? Niech zachodni cwaniacy sami przyjmują i utrzymują uchodźców – na biednych nie trafiło.

 7. Pola 26.08.2015 22:18

  @kozik
  Dodam jeszcze jedną moją wątpliwość: dlaczego ci wszyscy arabscy uchodźcy nie uciekają do bliskich sobie cywilizacyjnie innych bogatych krajów arabskich jak chociażby Arabia Saudyjska, Emiraty, Kuwejt… tylko gnają w stronę Europy? Jak jest w tym cel? Czy ich bracia Arabowie nie chcą ich przyjąć i dlaczego?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.