Gazprom ma zapłacić PGNiG 6 mld zł nadpłaty

Opublikowano: 17.06.2020 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 665

Wojciech Jakóbik – redaktor naczelny portalu „Biznes Alert” – o sporze między Gazpromem a PGNiG, który wygrała polska strona. PGNiG uzgodniło z Gazpromem, że 1 lipca 2020 r. rosyjski koncern zwróci ok. 1,5 mld dol. nadpłaty za gaz dostarczany po 1 listopada 2014 r. Zwrot nakazał wyrok Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie z 30 marca 2020 r. Ponadto dziennikarz dziwi się strategii Szymona Hołowni, który pragnie oprzeć całą energetykę na odnawialnych źródłach energii; wskazuje na plusy i minusy koncepcji polityki energetycznej Rafała Trzaskowskiego; krytycznie odnosi się do planu Krzysztofa Bosaka, który jest wielkim zwolennikiem energii atomowej.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.