FDA ostrzega przed transfuzjami “młodej krwi”

Opublikowano: 22.02.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2370

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) oficjalnie ostrzegła konsumentów przed przetaczaniem krwi od młodych ludzi w celu rzekomej poprawy ich zdrowia. W rzeczywistości Agencja uważa, że jest to bardzo zły pomysł, ponieważ nie zebrano jeszcze wystarczających klinicznych dowodów na efektywność takich zabiegów, a sama procedura niesie za sobą dużo niebezpieczeństw.

Peter Marks, dyrektor Centrum Badań i Biologii w Agencji Żywności i Leków ostrzegł wszystkich przed przetaczaniem sobie “młodej krwi”, uznając, że takie terapie nie mają udowodnionych korzyści zdrowotnych. Same zabieg uznał natomiast za potencjalnie szkodliwy, a kliniki oferujące takie usługi oskarżył o oszukiwanie pacjentów.

Koncepcja młodej krwi jako czynnika hamującego proces starzenia się pojawiła się już na początku XXI wieku, kiedy przeprowadzane na myszach badania przyniosły pozytywne rezultaty. Obecnie w Stanach Zjednoczonych istnieją już nawet specjalne kliniki, takie jak np. Ambrosia Medical, która oferuje transfuzję krwi za 8000 dolarów. Założyciel placówki wyraził przekonanie, że ich zabieg odwraca efekty starzenia się, lecz nie ma na to żadnych naukowych dowodów.

Badanie przeprowadzone w 2017 roku wykazało, że młoda krew podawana 18 pacjentom chorym na Alzheimera, nie przyniosła praktycznie żadnych pozytywnych efektów. Metoda okazała się w tym przypadku nie tylko nieskuteczna, ale również niebezpieczna. Agencja każdego roku odnotowuje kilkadziesiąt zgonów, następujących w wyniku powikłań po transfuzjach. Naukowcy jasno stwierdzili, że nie ma rzetelnych danych potwierdzających skuteczność tych praktyk, więc poparli FDA w apelu do firm o powstrzymanie się od świadczenia usług do czasu przeprowadzenia dalszych badań.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: TheVerge.com
Zdjęcie: Sabinurce (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cosmo 22.02.2019 18:43

    “Koncepcja młodej krwi jako czynnika hamującego proces starzenia się pojawiła się już na początku XXI wieku” a czy to właśnie w tej chwili nie jest początek xxi wieku? Co do takich praktyk, uważam, że mogą one przyczynić się do wzrostu uprowadzeń młodzieży w celu pozyskiwania krwi. Ludzie serwujący sobie taką terapię nie należą do normalnych, tak jak zapewne ci którzy taką ofertę mają w menu swoich klinik. To raczej ludzie spod znaku “pizza gate”, którzy nie mają żadnych zahamowań.

  2. Hassasin 23.02.2019 08:37

    Jak wiarygodna FDA ostrzega to pewnie jest na odwrót. David Rockefeller miał 6 transplantacji serca. Przetaczanie młodej krwii naszczycie piramidy to norma. Chyba chodzi o konkurencję. Co ? No zmniejsza się osobnicza pula zgodności tkankowej gdy zwiększa się pula zainteresowanych. No ci z klasy wyższej/niższej i ci z klasy średniej/wyższej pewnie też zaczęli sięgać po to ,,dobrodziejstwo,,……a to zarezerwowane jest dla samego ,,oka piramidy,, więc wara !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.