Drugie życie przedmiotów

Opublikowano: 17.04.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 297

Ministerstwo Środowiska proponuje powstanie giełd rzeczy używanych. W przedstawionym do konsultacji krajowym planie gospodarki odpadami resort wymienia nowe pomysły na powtórne użycie odpadów komunalnych innych niż odpady żywności i odpady ulegające biodegradacji.

Częścią programu miałoby być m.in. tworzenie punktów ponownego użycia umożliwiających wymianę rzeczy używanych. Punkty takie powinny na przykład dawać możliwość pozostawienia sprawnych, a już niepotrzebnych urządzeń domowych i pobrania innych użytecznych rzeczy. Kolejny pomysł to powstawanie punktów naprawy przedmiotów, które właściciele chcieliby w dalszym ciągu użytkować lub przekazać po naprawie zainteresowanym. Inne rozwiązanie to organizowanie giełd wymiany różnych przydatnych rzeczy, szczególnie urządzeń domowych, ubrań i obuwia.

Takie kąciki rzeczy używanych istnieją od lat m.in. w Niemczech czy Holandii, gdzie działają w myśl hasła „Weź albo zostaw”. Pierwsze tego typu rozwiązania wprowadzane są także w niektórych krajowych Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Ale koncerny produkcyjne czynią starania żeby np. sprzęt AGD a nawet samochody osobowe były coraz bardziej NIENAPRAWIALNE i miały sztucznie ograniczony czas działania, po którym muszą być wymienione (kupione) na nowe.

agama
Użytkownik

szroty zawsze były