Doprowadzili do odwołania przyjęcia z udziałem Trudeau

Opublikowano: 04.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1221

Śledczy z torontońskiej policji sprawdzają, czy podczas weekendowego protestu doszło do nielegalnych działań, które doprowadziły do ​​odwołania przyjęcia zorganizowanego przez premiera dla wizytującego przywódcy G7 – podały w niedzielę siły.

Sobotnie wieczorne wydarzenie w Art Gallery of Ontario miało zakończyć dzień spotkań Justina Trudeau z premier Włoch Giorgią Meloni w Toronto, ale zostało nagle odwołane po tym, jak demonstranci wykrzykujący propalestyńskie hasła zablokowali wejścia do budynku i uniemożliwili wejście wielu uczestnikom.

Biuro Trudeau poinformowało, że w sobotę ani on, ani Meloni nie mogli wejść na teren wydarzenia. Rzeczniczka Toronto Police Service Stephanie Sayer powiedziała, że ​​policja skontaktowała się z zespołem ochrony premiera, któremu powiedziano, że funkcjonariusze są gotowi zapewnić Trudeau bezpieczny dostęp do budynku. Dodała, że ​​policja Toronto nie zalecała odwołania wydarzenia. „Ostatecznie zespół premiera zdecydował się nie kontynuować spotkania” – oznajmiła Sayer. „Odwołanie wydarzenia nie było zgodne z zaleceniem TPS, a wielu gości było już w środku”.

Sayer powiedział, że przed budynkiem AGO zebrało się około 400 protestujących. Powiedziała, że ​​nie doszło do żadnych obrażeń ani aresztowań, chociaż policja nadal bada, wydarzenie. „Przeanalizujemy wydarzenia z ostatniej nocy i jeśli okaże się, że doszło do nielegalnej działalności, zarzuty będą mogły zostać postawione w późniejszym terminie” – stwierdziła.

Demonstranci skandowali hasła takie jak „Justin Trudeau, jesteś kłamcą” i nazywali go „Justinem ludobójcą”. Ochrona wydarzenia uniemożliwiła także niektórym reporterom dostanie się do środka.

Zakłócenie oznaczało burzliwe zakończenie skądinąd serdecznego dnia spotkań w Toronto, podczas którego Trudeau i Meloni oświadczyli, że zgodzili się na ustanowienie kanadyjsko-włoskiego planu działania na rzecz zacieśnienia współpracy.

Po sobotnim proteście liberalny poseł Marco Mendicino wezwał policję do „egzekwowania prawa”, nazywając demonstrantów antysemitami. „Łamiesz prawo, powinieneś zostać aresztowany, oskarżony i ścigany… Ci bandyci myślą, że wczoraj wieczorem odnieśli zwycięstwo, ale jedyne, co zrobili, to stracili poparcie opinii publicznej i skompromitowali się. Czas, aby to szaleństwo się skończyło” – napisał na „X”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.