W Niemczech spłonęło 8 policyjnych busów

Opublikowano: 23.06.2022 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1838

Szczyt G7 w Niemczech jeszcze się nie rozpoczął, a już płoną samochody! – donoszą niemieckie media.

Na krótko przed szczytem G7, który ma odbyć się w Monachium, w oddalonym od niego o ok. 80 kilometrów Garmisch-Partenkirchen podpalono osiem busów federalnej policji porządkowej. „Według rzecznika policji pojazdy zaparkowano w wydzielonej strefie parkingowej – przed hotelem, w którym zakwaterowane były siły ratownicze na szczyt G7. Śledczy oczywiście zakładają podpalenie” – pisze „Bild”.

Władze podejrzewają, że ataki na policyjne pojazdy mają związek ze zbliżającym się szczytem G7. Według dziennikarzy „Bilda” opony samochodów podpalono podpałką do grilla.

Tymczasem 6 czerwca odbyły się w Garmisch-Partenkirchen wielotysięczne protesty przeciwko szczytowi. Wśród demonstrantów byli ubrani na czarno anarchiści, antykapitaliści demonstrujący przeciwko proponowanej transatlantyckiej umowie handlowej i pokojowi demonstranci z antywojennymi transparentami i tęczowymi flagami.

„Chociaż demonstracja była w dużej mierze pokojowa, niewielka grupa protestujących starła się z policją, rzucając butelkami w funkcjonariuszy, którzy odpowiedzieli gazem pieprzowym” – informuje BBC.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Bild.de, BBC.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.