Do stolicy Libii wkroczyła armia Haftara

Opublikowano: 06.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2131

Żołnierze Libijskiej Armii Narodowej pod dowództwem marszałka Khalifa Haftara zajęli kilka obszarów w południowo-zachodniej części Trypolisu, powiedziało “Sputnikowi” źródło w Libijskiej Armii Narodowej.

Wcześniej stacja telewizyjna Sky News Arabia poinformowała, że ​​Haftar nakazał natarcie na stolicę w celu „wyzwolenia od terrorystów” i planuje zająć miasto w ciągu 48 godzin.

„W tej chwili ulice miasta są puste, wydaje się, że prawie wszyscy mieszkańcy zdecydowali się opuścić miasto. Już kilka dzielnic jest okupowanych przez żołnierzy Libijskiej Armii Narodowej, na przykład Janzur i Al-Swani w południowo-zachodniej części Trypolisu” – podało źródło agencji. Poinformowano, że do tej pory nie było starć, „tylko kilka drobnych ataków ze strony band”.

Rząd Jedności Narodowej, który kontroluje Trypolis, postawił podległe mu wojska w stan zwiększonej gotowości bojowej. Jak przekazało “Sputnikowi” źródło zbliżone do Sarradża, szef rządu jedności narodowej Libii Fajiz as-Sarradż zostaje w Trypolisie mimo ofensywy Libijskiej Armii Narodowej. “Nie wyjeżdżał z Trypolisu” – powiedział rozmówca agencji.

Wcześniej media informowały, że kierownictwo rządu jedności narodowej mogło wyjechać z Trypolisu i udać się do Tunisu.

Libijska Armia Narodowa Chalify Haftara zajęła lotnisko Trypolis – przekazało “Sputnikowi” źródło z otoczenia oficera. „Wzięto pod kontrolę międzynarodowy port lotniczy Trypolis, w okolicach lotniska toczą się walki” – powiedział rozmówca agencji.

Rzecznik Ahmed Al-Mismari przekazał w piątek, że Libijska Armia Narodowa pod dowództwem oficera Chalify Haftara prowadzi ofensywę na stolicę kraju Trypolis na kilku kierunkach jednocześnie, ale do samej stolicy wojska Haftara jeszcze nie weszły. Al-Mismari oświadczył też, że jak na razie nie może podać terminu zakończenia operacji, „mając na uwadze warunki, w jakich przebiega operacja”, ale potwierdził, że trwać będzie do czasu wypełnienia wszystkich postawionych przed armią zadań.

W miniony czwartek dowódca Libijskiej Armii Narodowej Chalifa Haftar wydał swoim siłom rozkaz rozpoczęcia ofensywy na Trypolis w celu „wyzwolenia od terrorystów”. Media poinformowały, że pododdziały libijskiej armii ustanowiły kontrolę nad miastami Gharjan i Surman, na południe od libijskiej stolicy. Szef rządu jedności narodowej w Trypolisie Fajiz as-Sarradż wydał rozkaz użycia siły w razie konieczności po doniesieniach, że Libijska Amia Narodowa ustanowiła kontrolę nad miastami leżącymi na południe i zachód od Trypolisu.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.