Dlaczego coraz trudniej nam czytać i pisać?

Opublikowano: 22.09.2023 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 715

Czat GPT zapytany „Czego nie dostaniemy od AI, a dostaniemy od drugiego człowieka?”, odpowiedział: „Cztery rzeczy: fizyczną bliskość, uważność na emocje, oryginalny punkt widzenia i kreatywność”. Nasz system edukacji skupia się na przekazywaniu wiedzy w postaci, która za dziesięć lat będzie kompletnie bezużyteczna – bo właśnie ekspertyzę opartą na książkowej wiedzy na naszych oczach przejmuje sztuczna inteligencja. Kiedy kończą się szanse związane z wprowadzeniem dobrodziejstw technologii do szkół, a zaczynają nowe problemy? Czy szkoła powinna wkładać w uczenie korzystania z nowych technologii więcej energii, czy wręcz przeciwnie? O kryzysie uwagi, nowych technologiach i o tym, w jakim stopniu technologiczne korporacje są odpowiedzialne za problemy z koncentracją Katarzyna Szymielewicz porozmawia z gośćmi podcastu „Panoptykon 4.0” – Anną Cieplak oraz Michałem Krzykawskim.

Źródło: Panoptykon.org


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.