Dla lewicy Teleskop Webba jest „homofobiczny”

Opublikowano: 18.07.2022 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1357

Strona „MSN” opublikowała artykuł pod tytułem: „Homofobiczny Teleskop ujawnia pierwsze obrazy wysokiej rozdzielczości z kosmosu”. Autor odnosi się w nim do ostatniego osiągnięcia naukowego.

NASA niedawno udostępniła pierwsze wysokiej rozdzielczości zdjęcia głębokiego kosmosu z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (JWST). Jednak nawet w tym przypadku lewicowi komentatorzy dopatrują się “homofobii” itp. Autor pisze: „Ale pomimo tego niezwykłego osiągnięcia dla nauki, JWST nadal jest gorzkim przypomnieniem chęci naszego kraju do tolerowania, a nawet upamiętniania queerfobii”.

Skąd ten wniosek? Otóż James Webb nadzorował w latach 1950. rządową akcję mającą na celu usuwanie z rządowych stanowisk homoseksualistów. W roku 1953 prezydent Eisenhower wydał Nakaz Wykonawczy nr 10450, powierzając szefom agencji federalnych i Komisji Służby Cywilnej, wspieranej przez FBI, zbadanie pracowników federalnych w celu ustalenia, czy stanowią oni zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jednym z takich zagrożeń była sodomia, toteż osoby prowadzące w tym kontekście niemoralne życie, nie mogli zostać zatrudnieni na stanowiskach rządowych.

Autor artykułu napisał: „Lawendowa panika była moralną paniką ery McCarthy’ego, w której podejrzani pracownicy queer zostali zdemaskowani i usunięci z rządowych stanowisk. Szczególnie niepokojące było zwolnienie pracownika NASA Clifforda L. Nortona w wyniku „niemoralnego postępowania” i posiadania cech osobowości, które czynią go „nienadającym się do dalszego zatrudnienia w rządzie”. Miało to miejsce po lawendowej panice, podczas gdy Webb był nadal administratorem odpowiedzialnym za tego rodzaju dochodzenia dotyczące bezpieczeństwa”.

Pomimo tych „kontrowersji” NASA odmówiła zmiany nazwy teleskopu. Obecny administrator NASA Bill Nelson powiedział: „Nie znaleźliśmy powodów, które uzasadniałyby zmianę nazwy Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba”.

W zeszłym roku rozpoczęto petycję o zmianę nazwy, aczkolwiek nie zebrała wielu podpisów.

Autorstwo: Michał Waligóra
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.