Czarne chmury nad HGW

Opublikowano: 17.05.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 560

Po komunikacyjnej hekatombie, która sparaliżowana warszawiacy mówią dość. – Czas na rozmowy się skończył. Albo Hanna Gronkiewicz-Waltz zrezygnuje, albo będzie referendum w sprawie jej odwołania. Trzeciej możliwości nie ma – mówi portalowi niezalezna.pl Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i członek Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, która dzisiaj rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum.

– Tygodniami próbowaliśmy rozmawiać z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, ale spotykaliśmy się jedynie z butą i arogancją urzędników jej podległych. I dzisiaj czas na rozmowy się zakończył – podkreśla Piotr Guział.

Jak nas poinformował, najpierw konieczne jest zebranie 15 podpisów pod wnioskiem o wszczęcie procedury referendum, a później około 134 tysięcy podpisów koniecznych do jego przeprowadzenia.

– Nie będzie z tym problemu. Chcemy zebrać nawet 200 tysięcy – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl burmistrz Ursynowa, który ocenia, że samo głosowanie powinno odbyć się na przełomie września i października tego roku.

Warszawska Wspólnota Samorządowa organizuje referendum samodzielnie, ale chciałaby, aby inne środowiska także włączyły się w to przedsięwzięcie.

– Wystosujemy apel do wszystkich środowisk zainteresowanych losem Warszawy, aby wsparli ideę referendum. Bez względu na orientację polityczną – dodaje Piotr Guział.

Dociekaliśmy czy coś może spowodować, że Warszawska Wspólnota Samorządowa zrezygnuje z akcji referendalnej?

– Jedynie dymisja Hanny Gronkiewicz Waltz – mówi samorządowiec.

Gronkiewicz-Waltz ma na koncie wiele wpadek, ale po kompromitującym prezydent Warszawy paraliżu miasta w związku z budową II nitki metra i zamknięciu dwóch stacji, czara goryczy przelała się. A kuriozalnym dopełnieniem sytuacji były tłumaczenia Gronkiewicz-Waltz, że wszystkiemu winne są… media.

Autor: gb
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. cyberia 17.05.2013 11:46
  2. ARTUR 17.05.2013 23:25

    A może tak Haka Grundbaum zaczęłaby robić to co zawsze potrafiła najlepiej .

  3. ninjas84 17.05.2013 23:57

    po co? branie łapówek jest bardziej opłacalne…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.