CNN chce ocenzurować FOX News?

Opublikowano: 11.01.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 962

Amerykańska prawicowa stacja telewizyjna FOX News oskarża swoją lewicowo-liberalną konkurencję o chęć wyeliminowania z rynku. Kanał CNN miał bowiem naciskać na kilku największych operatorów sieci kablowych, aby wyrzucili oni FOX News ze swojej oferty. Podejmowane w tym kierunku wysiłki mają cieszyć się poparciem Partii Demokratycznej.

Sprawę nacisków na operatorów sieci kablowych ujawnił Tucker Carlson, jeden z najpopularniejszych konserwatywnych komentatorów w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem CNN kontaktowało się już z sześcioma firmami, które zajmują się nadawaniem sygnału FOX News do domów dziesiątek milionów Amerykanów. Lewicowa stacja od dawna krytykuje zresztą swoją konkurencję.

Ataki CNN na FOX News nasiliły się w ostatnim czasie. Ma to związek zarówno z ubiegłotygodniowym atakiem zwolenników prezydenta Donalda Trumpa na Kapitol, jak i z rosnącą popularnością prawicowej stacji. Cieszy się ona coraz większą oglądalnością, ponieważ zdaniem analityków w ostatnim czasie złagodziła swój przekaz. Bardziej umiarkowany kurs FOX News nie wystarcza jednak zwolennikom cenzury.

Wspomniane działania CNN mają mieć, zdaniem Carlsona, poparcie wpływowych polityków Partii Demokratycznej. Komentator zwrócił uwagę, że jego konkurentom przeszkadza zwłaszcza prowadzony przez niego program. W ostatnim czasie Carlson był bowiem bezpardonowo atakowany na Twitterze przez Briannę Keilar, jedną z prezenterek CNN, która oskarża go o „fanatyzm”. W jednym z artykułów na stronie CNN wprost wezwano zresztą do wycofania prawicowych kanałów z oferty kablówek.

Na podstawie: FoxNews.com, Deadline.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o