Chiny przygotowują się do zestrzeliwania satelitów

Opublikowano: 05.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 577

Amerykański Departament Obrony twierdzi, że pomimo retoryki przeciwko militaryzacji kosmosu Chiny zamierzają niszczyć cudze satelity.

Chiny dokonują postępów w opracowywaniu pocisków i broni elektronicznej, zdolnej niszczyć satelity zarówno na na niskich, jak i wysokich orbitach, twierdzi Pentagon w raporcie opublikowanym 1 września.

Chiny mają już na wyposażeniu naziemne pociski rakietowe, które mogą uderzać w satelity na niskiej orbicie okołoziemskiej i „prawdopodobnie zamierzają opracować broń zdolną do niszczenia satelitów aż do geosynchronicznej orbity Ziemi (na wysokości 35 786 km), ostrzega doroczny raport Departamentu Obrony dla Kongresu na temat zdolności wojskowych Chin.

Pentagon twierdzi, że chińscy stratedzy wojskowi uważają, że umiejętność używania systemów kosmicznych i blokowania ich użycia przeciwnikom jest kluczem do współczesnej wojny. W raporcie czytamy, że Chiny od lat „wzmacniają swoje zdolności wojskowe w przestrzeni kosmicznej pomimo publicznego stanowiska przeciwko militaryzacji kosmosu”.

Chiny nie potwierdziły publicznie istnienia żadnych nowych programów broni antysatelitarnej, chociaż potwierdziły, że użyły pocisku antysatelitarnego do zniszczenia satelity pogodowego w 2007 r., Zdolności opracowane przez Chiny obejmują pociski do uderzenia ż kinetycznego, lasery naziemne, orbitujące roboty kosmiczne i nadzór kosmiczny do monitorowania obiektów na całym świecie i w kosmosie.

Broń elektroniczna – taka jak zakłócacze satelitarne i zdolności cybernetyczne – również jest częścią chińskiego arsenału systemów kosmicznych.

Zgodnie z chińską strategią wojskową, uderzenie w satelity obrazujące, nawigacyjne i wczesnego ostrzegania przeciwnika miałoby na celu „oślepienie i ogłuszenia wroga”, czytamy w raporcie.

Raport zauważa, że ​​oprócz wzmocnienia technologii broni antysatelitarnej, Chiny rozwijają zdolności kosmiczne na całym świecie – w satelitach, pojazdach nośnych, czujnikach i systemach księżycowych, wszystko po to, aby pomóc w realizacji długoterminowego celu Chin, jakim jest dominacja w przestrzeni kosmicznej.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: SpaceNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. xc1256 05.09.2020 14:09

    Chiny do lat wielu pracują nad bronią EMP, i ostatnio przetestowały to na dwóch poligonach, o czym nie omieszkały poinformować obywateli w ich TV. Na wysokości około 600km, działa ich jednorazowy pocisk. Obszar objęty działaniem EMP stanowi średnicę około 300km.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.