Chiny posiadają roje mini satelitów wojskowych

Opublikowano: 20.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1585

Chińscy naukowcy ogłosili niedawno, że obecnie armia tego kraju jest w stanie wystrzelić z dużego statku kosmicznego setki minisatelitów, które są nazywane „CubeSats”, i kontrolować je z zabójczą prędkością i dokładnością.

Ważące zaledwie 1 kg maleńkie urządzenia są podobno tak skomplikowane, że można je kontrolować jedynie za pomocą sztucznej inteligencji, nad udoskonaleniem której Chiny pracują od lat.

Jedną z misji CubeSatów byłoby zasypanie, a następnie zniszczenie wrogiego satelity lub satelitów, takich jak te, które kontrolują komunikację zarówno do zastosowań cywilnych, jak i wojskowych. Obejmuje to również supertajne systemy komunikacyjne amerykańskiej armii.

Chiński naukowiec Zhang Jin, który kierował badaniami nad rojami satelitów, powiedział, że urządzenia można również wdrożyć do patrolowania i obrony przed podobnymi atakami sił kosmicznych wroga, wykorzystując zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, który informuje drony, kiedy i jak mają atakować.

Na podstawie: DailynationToday.com, SCMP.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

7

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MasaKalambura 20.07.2022 23:59

    Wprowadzamy sztukę walki konwencjonalnej na poziom kosmiczno cyfrowy. Taki satelita z pewnością może się sam zdeorbitować na cel. Albo mógłby, gdyby chciał. Mokry sen Regana. Gwiezdne wojny.

    Ciekawe kiedy Chinom uda się ogarnąć problem wykorzystania super magnesu Ziemi w super dynamie ziemskiej magnetosfery ku dobru ludzkości, bez użycia paliw kopalnych?

  2. emigrant001 25.07.2022 01:01

    najpierw była bomba atomowa a później atomowa elektrownia. Ale idąc takim tik tokiem myślowym pozostaje tylko pytanie, który wynalazek ludzki będzie końcem ludzkiego rodzaju?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.