Chevron wycofał się z Żurawlowa

Opublikowano: 08.07.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5

Wczoraj nad ranem, około godziny 4:00, po 399 dniach protestu, przedstawiciele firmy Chevron usunęli cały sprzęt z działki w Żurawlowie, na której planowali wykonać odwiert poszukiwawczy gazu łupkowego.

Oznacza to, że po prawie 400 dniach protestujący zwyciężyli.

Należy jednak pamiętać, że mimo wycofania się z prac w Żurawlowie, Chevron nadal próbuje wykonać kolejne odwierty, które w takim samym stopniu zagrażają środowisku i ludziom. Chevron nadal próbuje zastraszyć swoich przeciwników – przeciwko wielu z nich nadal toczą się sprawy w sądach.

Wkrótce Chevron wraz z PGNiG zamierza wykonać kolejny odwiert na terenie gminy Susiec. Protestujący zachęcają wszystkich do udziału w proteście na Facebooku.

Źródło: CIA

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

To mały krok dla ludzkości ale wielki dla tych ludzi. Szacunek i podziw.

MB
Użytkownik
MB

Na Roztoczu chcą teraz wiercić? Niedoczekanie… Ale podany w tekście link nie działa!

Gylhyrst
Użytkownik
Gylhyrst

@admin – w takich okolicznościach przyrody i tego.. niepowtarzalne.. flaga USA obok białej flagi – tego jeszcze nie widziałem. Poza tym biała flaga góruje nad Stars s & Stripes co jest widokiem rzadkim i pięknym w tym przypadku.

Anna Teresa
Użytkownik

Wycofali się nocą i nocą mogą wrócić należy pilnować tego miejsca ogrodzić, pilnować nocą i w dzień Wrócą wtedy kiedy rolnicy będą zajęci w czasie żniw
jak zajmą teren wtedy nie będzie można ich wykurzyć
nie mieli wszystkich zezwoleń teraz to uzupełnią.

ta korporacja się nie poddaje a w szczególności wtedy, kiedy ten przykład zwycięstwa może zarazić innych

Anna Teresa
Użytkownik

Proszę zauważyć ,że Amerykanie zostawili flagę dlaczego ?
bo uważają ,ze to jest ich teren
taka symbolika, a ważna sprawa
Należy natychmiast tą flagę wyciągnąć z ziemi Polskiej !

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ