ABW podsłuchuje protestujących w Żurawlowie

Opublikowano: 11.04.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 677

Od przedwczoraj w Starostwie Powiatowym w Zamościu trwa kontrola Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ma ona bezpośredni związek z protestem mieszkańców Żurawlowa przeciwko korporacji Chevron. Prawdopodobnie ma ona też związek z negatywną decyzją wydaną 28 lutego 2014 przez Starostę Powiatowego: odmówił on Chevronowi pozwoleń na pobór wody podziemnej oraz na odprowadzanie ścieków do gruntu przy odwiercie we wsi Ministrówka.

Z niepotwierdzonych źródeł otrzymaliśmy również informację, że od pewnego czasu część protestujących jest monitorowana przez ABW – także poprzez podsłuch telefoniczny.

Niestety, wydarzenia te potwierdzają informacje, które zostały ujawnione prawie dwa lata temu: “Dziennik Gazeta Prawna” napisał wówczas, że koncerny posiadające koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego monitorują środowiska ich przeciwników, a następnie tworzą raporty, z których chętnie korzystają państwowe służby specjalne m.in. ABW i MSZ.

W tym kontekście w zasadzie nie dziwi, że na przedwczorajszym warszawskim spotkaniu z protestującymi pojawili się współpracownicy firmy Chevron, którzy wcześniej byli zatrudniani m.in. na misjach wojskowych w Afganistanie.

Wszystkie te wydarzenia protestujący traktują jako kolejną próbę zastraszenia i złamania ich woli walki z korporacją Chevron.

Źródło: occupychevron.tumblr.co


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. beth 11.04.2014 09:48

  to są szokujące informacje, nasuwa się pytanie, czy o taką wolność walczono w latach osiemdziesiątych.

 2. agama 11.04.2014 10:11

  a wgl jest gdzieś na tym świecie jakaś wolność? Póki media ukrywają bezprawie, to sobiepany robią co chcą

 3. MB 11.04.2014 19:34

  W tekście napisano: “koncerny (…) monitorują środowiska ich przeciwników, a następnie tworzą raporty, z których chętnie korzystają (…) m.in. ABW i MSZ.” Natomiast z treści wynika że ABW działa bezpośrednio. Zatem czy koncerny produkują informacje dla ABW, czy odwrotnie, ABW dostaje rozkaz z góry, bo ktoś tam dostał wsparcie od chevrona & co., żeby działać na rzecz koncernów?

 4. adambiernacki 12.04.2014 10:14

  Agencja Bęzeceństwa Wewnętrznego pracuje dla koncernów oczywiście pośrednio, bo oficjalnie lokalna wadzunia wydaje im polecenia. Lokalna wadzunia naturalnie pracuje dla koncernów, oligarchii i innych. Obecnie rzadko, która wadzunia pracuje dla Narodu. Nie ma nieskorumpowanych w ten czy inny sposób polityków, którzy zajmują kluczowe pozycje w tej hodowli niewolników kompletnie od czapy nazywanej Polską. Skoro koncerny używają satelit żeby śledzić stada bydła ładującego na promocję i mordują milionami dzieci, dlaczego nie miały by np. używać służb danego państewka czy jego wojska? Im większą rangę i władzę zyskuje pieniądz tym więcej będą te i inne świątynie chciwości pożerać ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.