ABW podsłuchuje protestujących w Żurawlowie

Opublikowano: 11.04.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Od przedwczoraj w Starostwie Powiatowym w Zamościu trwa kontrola Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ma ona bezpośredni związek z protestem mieszkańców Żurawlowa przeciwko korporacji Chevron. Prawdopodobnie ma ona też związek z negatywną decyzją wydaną 28 lutego 2014 przez Starostę Powiatowego: odmówił on Chevronowi pozwoleń na pobór wody podziemnej oraz na odprowadzanie ścieków do gruntu przy odwiercie we wsi Ministrówka.

Z niepotwierdzonych źródeł otrzymaliśmy również informację, że od pewnego czasu część protestujących jest monitorowana przez ABW – także poprzez podsłuch telefoniczny.

Niestety, wydarzenia te potwierdzają informacje, które zostały ujawnione prawie dwa lata temu: “Dziennik Gazeta Prawna” napisał wówczas, że koncerny posiadające koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego monitorują środowiska ich przeciwników, a następnie tworzą raporty, z których chętnie korzystają państwowe służby specjalne m.in. ABW i MSZ.

W tym kontekście w zasadzie nie dziwi, że na przedwczorajszym warszawskim spotkaniu z protestującymi pojawili się współpracownicy firmy Chevron, którzy wcześniej byli zatrudniani m.in. na misjach wojskowych w Afganistanie.

Wszystkie te wydarzenia protestujący traktują jako kolejną próbę zastraszenia i złamania ich woli walki z korporacją Chevron.

Źródło: occupychevron.tumblr.co

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

to są szokujące informacje, nasuwa się pytanie, czy o taką wolność walczono w latach osiemdziesiątych.

agama
Użytkownik

a wgl jest gdzieś na tym świecie jakaś wolność? Póki media ukrywają bezprawie, to sobiepany robią co chcą

MB
Użytkownik
MB

W tekście napisano: “koncerny (…) monitorują środowiska ich przeciwników, a następnie tworzą raporty, z których chętnie korzystają (…) m.in. ABW i MSZ.” Natomiast z treści wynika że ABW działa bezpośrednio. Zatem czy koncerny produkują informacje dla ABW, czy odwrotnie, ABW dostaje rozkaz z góry, bo ktoś tam dostał wsparcie od chevrona & co., żeby działać na rzecz koncernów?

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Agencja Bęzeceństwa Wewnętrznego pracuje dla koncernów oczywiście pośrednio, bo oficjalnie lokalna wadzunia wydaje im polecenia. Lokalna wadzunia naturalnie pracuje dla koncernów, oligarchii i innych. Obecnie rzadko, która wadzunia pracuje dla Narodu. Nie ma nieskorumpowanych w ten czy inny sposób polityków, którzy zajmują kluczowe pozycje w tej hodowli niewolników kompletnie od czapy nazywanej Polską. Skoro koncerny używają satelit żeby śledzić stada bydła ładującego na promocję i mordują milionami dzieci, dlaczego nie miały by np. używać służb danego państewka czy jego wojska? Im większą rangę i władzę zyskuje pieniądz tym więcej będą te i inne świątynie chciwości pożerać ludzi.