Chcą odniesień do Boga w konstytucji Szlezwiku-Holsztyna

Opublikowano: 04.03.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 317

W niemieckim kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, w poniedziałek zawiązała się inicjatywa na rzecz wpisania odniesień do Boga w lokalnej konstytucji. Podobny projekt został odrzucony przez Landtag na jesieni ubiegłego roku.

Inicjatorzy pomysłu to lokalni liderzy religijni, polityczni i biznesowi. Wśród pomysłodawców wpisania Boga do konstytucji kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn są także byli premierzy landu, a więc chadek Peter Harry Carstensen i socjaldemokrata Björn Engholm. Inicjatywa społeczna cieszy się też poparciem dwóch dużych lokalnych kościołów chrześcijańskich oraz społeczności żydowskiej i muzułmańskiej.

Zadowolenie z szerokiego sojuszu środowisk uznających Boga za wartość nadrzędną, wyraził biskup diecezji Szlezwiku-Holsztyna, Gothart Magaard. Odniesienia do Boga w lokalnej konstytucji zostały odrzucone na jesieni, gdy lokalny parlament głosował nad nową ustawą zasadnicza Landu. Przeciwko zapisowi w preambule mówiącym o „odpowiedzialności przed Bogiem i ludźmi”, zagłosowało 61 z 66 deputowanych Landtagu.

Inicjatywa ma rok na zebranie 20 tys. podpisów pod wnioskiem, by parlament ponownie rozpatrzył pomysł odniesienia do Boga w ustawie zasadniczej.

na podstawie: jungefreiheit.de, idea.de

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o