“Bufetowa” musi odejść!

Opublikowano: 08.10.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 800

Piotr Guział, grupa warszawskich radnych oraz organizacje lokatorskie wspólnie wystąpili z inicjatywą zorganizowania referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy.

Ma to być kara za przymykanie latami oczu na proces niekontrolowanej reprywatyzacji, w wyniku której bogaciły się prywatne osoby, a cierpieli niewinni lokatorzy.

Z inicjatywą wystąpiła grupa warszawskich radnych na czele z Piotrem Guziałem, dawniej burmistrzem dzielnicy Ursynów. Akcję popiera Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza i liczne organizacje walczące o prawa lokatorów.

Razem zorganizowali konferencję prasową, na której Piotr Ikonowicz powiedział: — Jeśli miasto było stać na reprywatyzację, to powinno wspomóc wszystkich pokrzywdzonych, którym zabierano mieszkania. Nie widzę woli politycznej ze strony włodarzy miasta, żeby tę sprawę wyjaśnić i tym ludziom pomóc.

Piotr Guział dodał, że na stanowisko prezydenta Warszawy widzi wielu różnych kandydatów — praktycznie ze wszystkich ugrupowań. I że chciałby, aby miast rozwijało się w swoim tempie bez błędów, które popełniała „bufetowa”. — Bez krycia układu przestępczego, bo dzisiaj Hanna Gronkiewicz-Waltz jest matką chrzestną tego układu.

Trzy lata temu Piotr Guział wystąpił z podobną inicjatywą, jednak zwołane przez niego referendum okazało się mieć zbyt niską frekwencję, by jego wyniki mogły zostać uznane.

Teraz ma 60 dni, aby zebrać 130 tysięcy podpisów. Na początku września podobną akcję rozpoczęło już stowarzyszenie „Oburzeni” — które do tej pory ma 20 tys. podpisów i nie wyklucza, że połączy siły z Guziałem i Ikonowiczem.

Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza, widzi całą sprawę inaczej. Przypomina Piotrowi Guziałowi, że w 2014, gdy pełnił funkcję burmistrza Ursynowa, wydał zaledwie 47 proc. budżetu, nie dokończył wielu napoczętych inwestycji, na które czekali mieszkańcy dzielnicy. Zarzucił obecnemu radnemu, że jego działania powodują jedynie chaos i destrukcję, nie wnoszą jednak nic konstruktywnego do dyskusji o reprywatyzacji.

Autorstwo: Julia Baranowska
Źródło:


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.