Bestialstwo “syryjskich” rebeliantów

Opublikowano: 14.05.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 973

Szokujące nagranie wideo, na którym dowódca “syryjskich” rebeliantów wycina serce nieżyjącego żołnierza syryjskiego, a następnie wgryza się w nie, pokazuje, że wojna domowa w tym kraju szybko zmieniła się w przemoc o charakterze wyznaniowym i zabójstwa z zemsty – ocenia organizacja Human Rights Watch.

Według nowojorskiej organizacji, film pokazuje założyciela tzw. Brygady Farouq, jednego z oddziałów terrorystycznych operujących w Syrii, Abu Sakkara, który wycina z ciała martwego żołnierza jego serce i wątrobę. Trzymając organy martwego żołnierza w rękach Sakkar mówi do kamery: “Przysięgamy zjeść wasze serca i wątroby, wy żołnierze psa Bashara!”. Nagranie wywołało falę krytyki po obu walczących stronach.

Peter Bouckaert z Human Rights Watch mówi, że widział oryginalne nagranie i że tożsamość Sakkara została potwierdzona przez innych operujących w Syrii terrorystów. “Okaleczanie ciał zabitych wrogów jest zbrodnią wojenną, a jeszcze poważniejszym problemem jest bardzo szybkie przejście do sekciarskiej retoryki i przemocy” – mówi Bouckaert.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Sakkar szokuje brutalnymi nagraniami. Poprzednie nagrania pokazują jak ostrzeliwuje rakietami libańską wioskę na granicy z Syrią. Pozował także do filmu z ciałem zabitego przeciwnika, podobno wspierającego prezydenta Assada członka Hezbollahu.

Syryjski konflikt rozpoczął się w marcu 2011 roku, biorą w nim udział zagraniczni terroryści, a zaplecze wojskowe, w tym środki łączności i broń sponsorowana jest m.in. przez Wielką Brytanię i USA. Terroryści walczący przeciwko Assadowi mają wsparcie światowych mocarstw i zapewnioną propagandę w mediach głównego nurtu. Według szacunków ONZ, konflikt syryjski pochłonął już 70 tysięcy ofiar.

Źródło: Autonom


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. db 14.05.2013 12:59

  Ta, tu mamy wojnę, która ciągnie się i ciągnie, i cały czas 70000 ofiar.

  A II WŚ się skończyła, a liczba ofiar holocaustu rośnie.

 2. mb5851 14.05.2013 15:24

  Wiadomo w czyim interesie , leży nazywanie obcych terrorystów , “bojownikami” o demokrację. Użycie broni chemicznej , przez “bojowników” , dziwnym przypadkiem jest w naszych mediach , pomijana (czyt. wyciszana).

 3. Pola 14.05.2013 21:28

  I takie bestialstwo rebeliantów jest finansowane z zagranicy a w mediach bije się w oficjalny rząd syryjski jak w bęben, że jest taki okrutny i nie pozwala rebeliantom zdobyć władzy. Ciekawe komu zależy na takim bestialstwie? Bo na pewno nie rządowi syryjskiemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.