Bayer odkrył oddział Monsanto do zadań specjalnych

Opublikowano: 30.08.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1134

Przez ponad dekadę koncern Monsanto zajmował się układaniem listy dziennikarzy, prawodawców i organów kontroli przeznaczonych „do odstrzału” w przypadku przeciwstawiania się złowrogiemu GMO i toksycznemu zabójcy roślin glifosatowi (RoundUp), które zatruwają obecnie żywność na świecie.

Każda wpływowa osoba sprzeciwiająca się planom Monsanto padała ofiarą następujących praktyk:

– próba łapownictwa;

– grożenie śmiercią i zastraszanie;

– śmierć cywilna poprzez finansowanie negatywnych kampanii w mediach;

– zniesławianie przez pracowników Monsanto za pośrednictwem skoordynowanych ataków w „Wikipedii”;

– niszczenie kariery, na przykład poprzez umieszczanie naukowców na czarnej liście i niepublikowanie ich prac w czasopismach naukowych;

– ujawnianie prywatnych danych w Internecie, w tym adresów zamieszkania, oraz grożenie ich rodzinom i współpracownikom.

Innymi słowy, Monsanto utrzymywało oddział do zadań specjalnych przez ponad dziesięć lat, wydając co najmniej 100 milionów dolarów na uciszanie, niszczenie lub mordowanie każdego, kto wchodził w drogę temu rolniczemu gigantowi na rynku.

Ta trwająca od wielu lat kryminalna działalność tej firmy została w końcu ujawniona i wymiar sprawiedliwości zaczyna ścigać ją za popełnione przestępstwa. Władzę nad nią przejął Bayer, korporacja, która stara się, jak się wydaje, oczyścić tę stajnię Augiasza i zakończyć falę zbrodni. 12 maja wydała nawet oświadczenie, w którym otwarcie wspiera zarzuty karne przeciwko pracownikom Monsanto kierującym oddziałem do zadań specjalnych.

Autorstwo: Mike Adams
Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: Naturalnews.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MakSym 30.08.2019 12:10

  100mln $ na czarny PR przez 10 lat, czyli 10 mln $ / rok. 🙂

  Dla takiego giganta jako Monsanto to śmieszne grosze, szczególnie biorąc pod uwagę jak tanie w utrzymaniu są śmiecie edytujące Wikipedię, czy dokonujące wpisów na FB, Twiterze itp. źródłach propagandowych.

 2. ZIWK 30.08.2019 21:39

  Jeśli w “Bayerze” obudziła się społeczna odpowiedzialność biznesu i korporacja próbuje wyplenić zło we własnym ciele to świetnie. Jednak nie rozumiem sensu zakupu tego śmierdzącego jajka jakim jest Monsanto…
  Pożyjemy – zobaczymy – o ile dożyjemy 🙁

 3. lboo 30.08.2019 22:26

  @ZIWK: “Jednak nie rozumiem sensu zakupu tego śmierdzącego jajka jakim jest Monsanto…”

  Myślę że Monsanto już zbyt wielu się negatywnie kojarzyło, dlatego Bayer ich wykupił, zrobią kilka pozorowanych medialnych akcji “czyszczenia”. I będą robić to samo pod mniej skompromitowanym szyldem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.