Anonymous zapowiedzieli cyberatak na Izrael

Opublikowano: 06.04.2013 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 517

Grupy hakerów znane między innymi jako Anonymous wymieniały w ostatnich dniach informacje w Internecie na temat portali rządowych i korporacyjnych, które zamierzają zaatakować.

4 kwietnia Anonymous ostrzegli, że rozpoczną “największą bitwę internetową w historii ludzkości”. Na Facebooku napisali: “Nie możemy być wciąż zjadani przez drobne różnice. Zjednoczymy się we wspólnym interesie. Jeszcze raz będziemy walczyć o wolność. Wolność od tyranii, opresji, prześladowań i od zagłady.”

Zdaniem hakerów Izrael przebrał miarkę, gdy zagroził, że odetnie wszystkie łącza internetowe i telekomunikacyjne do Strefy Gazy. “Stanowczo zbyt długo Anonymous czekali bezczynnie wraz z resztą świata i przyglądali się z rozpaczą barbarzyńskiemu, godnemu pogardy i brutalnemu traktowaniu Palestyńczyków na taka zwanych terytoriach palestyńskich – jak to niektórzy nazywają w największym więzieniu pod gołym niebem na świecie” – mówił przedstawiciel grupy na filmie zamieszczonym w YouTube.

Izraelskie radio 5 kwietnia podało, że wiele organizacji zamknęło już swoje strony internetowe, aby zapobiec atakowi hakerów. Grupy, które planują atak chcą upublicznić takie informacje zebrane z portali, które „postawią Izrael w niezręcznym położeniu”.

Dzień ataku – 7 kwietnia jest Dniem Pamięci Holokaustu. Izraelskie Siły Zbrojne niedawno utworzyły specjalny oddział do walki w Internecie, jednak ani ich rzecznik, ani minister finansów, do którego zostali odesłani dziennikarze „The Financial Times” nie chcieli komentować obecnej sytuacji.

Do ataków hakerów krytycznych wobec działań Izraela dochodziło już wcześniej. W listopadzie 2012 wiele stron internetowych zostało zaatakowanych podczas Operacji Filar Obrony – ośmiodniowej kampanii z powietrza wymierzonej przez Izrael w Strefę Gazy.

Autor: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. RobertM4 06.04.2013 21:29

    Może wreszcie ktoś pokaże światu, jak to “ciemiężony” naród daje przykład poprzez Palestyńczyków…

  2. retor 06.04.2013 22:03

    Oj, z Izraelem, to chłopcy chyba nie poradzą – już ich ponamierzali i poróżnili – nie bez powodu obawiali się wcześniej atakować – Izrael to wyzwanie ekstremalne.

  3. exxon 06.04.2013 22:40

    Palestyna mordowana jest każdego dnia i wszyscy na naszej kulce ziemi mają to gdzieś , a Palestyńczycy walczą z okupacją co i My czyniliśmy z naszymi okupantami – zabierają Ci wolność i mordują – więc WALCZĄ – czy kogoś to dziwi ???

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.