Angela Merkel nagrodzona przez Amerykański Kongres Żydów

Opublikowano: 21.01.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 275

Amerykański Kongres Żydów (AJC) uhonorował niemiecką kanclerz Angelę Merkel za silne poparcie dla społeczności żydowskiej oraz państwa Izrael. Uhonorowanie Merkel nagrodą „Light unto the Nations” (Światło do Narodów), przyznawane przez AJC, zostało poprzedzone rozmową dyrektora wykonawczego AJC, Davida Harris’a z niemiecką kanclerz. Rozmowa odbyła się w kancelarii Merkel bez udziału dziennikarzy.

Według Harrisa dotyczyła relacji niemiecko-izraelskich, kwestii Iranu oraz „integracji w Niemczech”. W telefonicznym wywiadzie Harris powiedział, że jest bardzo usatysfakcjonowany rozmową i zapewnieniami Merkel.

– Usłyszeliśmy to, co było dla nas ważne i nadal bardzo doceniamy jej przyjaźń i troskę – powiedział Harris po spotkaniu.

O randze wizyty działaczy AJC świadczyć mogą ich spotkania na najwyższym szczeblu z przedstawicielami niemieckich władz. Harris i dziesięciu członków delegacji AJC, w tym dyrektor berlińskiego oddziału organizacji Deidre Berger, spotkali się m.in. z prezydentem Christianem Wulffem, ministrem gospodarki Rainerem Bruderlem, ministrem obrony Karlem-Theodorem zu Guttenbergiem, czy byłymi ministrami spraw zagranicznych: Frankiem-Waltherem Steinmeierem i Joshką Fisherem. Ta sama delegacja odwiedzi dziś w Paryżu prezydenta Francji Nicholasa Sarkozy’ego.

Merkel jest postrzegana przez Żydów jako silny sojusznik w obliczu krytyki państwa Izrael, nielegalnego żydowskiego osadnictwa na ziemiach okupowanych Palestyny oraz zbrodni wojennych popełnianych przez syjonistyczny reżim. To ona w 2008 roku zainicjowała pierwsze wspólne posiedzenia rządów Niemiec i Izraela. Trzecie takie posiedzenie ma odbyć się w tym roku.

Niemcy są również jednym z krajów, które przyczyniają się do potęgi militarnej Izraela m.in. poprzez przekazywanie mu sprzętu wojskowego, za darmo (jak miało to miejsce na początku lat 1990., gdy Izrael został obdarowany dwoma darmowymi okrętami podwodnymi) lub współfinansowanego przez niemieckich podatników (zamówione w 2005 roku okręty podwodne klasy Delfin, znane jako U212S, zdolne do przewożenia i wystrzeliwania pocisków nuklearnych).

Laureatami poprzednich edycji nagród AJC są prezydent Bill Clinton, Nicholas Sarkozy, chilijski prezydent Ricardo Lagos i były prezydent Kolumbii Alvaro Uribe Velez.

Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mgmg
Użytkownik
mgmg

Cholera. Niemcy najlepszym przyjacielem żydów, Polacy to antysemici i wrogowie syjonizmu.
Ciekawe kiedy rosjanie nas oskarżą o narzucenie im komunizmu.