Andrzej Duda o Żołnierzach Wyklętych

Opublikowano: 01.03.2021 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2395

Prezydent Andrzej Duda w specjalnym liście z okazji obchodzonego dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych napisał, że „ich ofiara nie była daremna”.

W specjalnym liście z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych prezydent Andrzej Duda wspomina działalność żołnierzy polskiego podziemia i pisze o znaczeniu, jakie jego zdaniem walka Żołnierzy Wyklętych miała dla polskiej historii.

Prezydent zwrócił uwagę, że w stosunku do Żołnierzach Wyklętych nie ma już „niesprawiedliwej niechęci” i „teraz odbierają oni zasłużoną chwałę jako Żołnierze Niezłomni”.

Dla nas wszystkich, dla całej naszej wspólnoty narodowej, najważniejszy pozostanie żywy, inspirujący mit najwierniejszych z wiernych synów Rzeczypospolitej. Mit żołnierzy, którzy w imię wolnej Ojczyzny wolnych Polaków gotowi byli do najwyższych poświęceń – napisał Andrzej Duda.

Dziś w całej Polsce odbędą się uroczystości, związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

„W poniedziałek prezydent Duda uczci pamięć żołnierzy wyklętych i tysięcy osób zaangażowanych w podziemie antykomunistyczne – zapowiedział prezydencki minister Wojciech Kolarski.

O godz. 20.00, w. 70.rocznicę wykonania egzekucji na siedmiu członkach IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, prezydent zapali znicz pod Ścianą Straceń byłego więzienia mokotowskiego przy ul. Rakowieckiej. Wcześniej w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda odznaczy ostatnich żyjących weteranów antykomunistycznego podziemia, oraz osoby, które przyczyniły się do zachowania pamięci o ich działaniach.

Uroczystości odbędą się także na warszawskich Powązkach, weźmie w nich udział m.in. prezes IPN dr Jarosław Szarek.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Marek1950 02.03.2021 07:18

    Pinokio… Jeszcze żyją ci, którzy pamietają “bohaterskie wyczyny” twoich idoli. Niech cię szlag trafi razem z nimi!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.