A jednak Guiado utrzymał stanowisko

Opublikowano: 07.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1255

Organizacja Państw Amerykańskich (OPA), do jakiej należy 35 państw, uznała reelekcję Juana Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, na stanowisko przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego.

Wcześniej na oficjalnym posiedzeniu parlamentu na miejsce Guaido wybrano prorządowego deputowanego Luisa Parrę. Prezydent Nicolas Maduro powiedział, że pretensje opozycji odnośnie przebiegu głosowania są bezpodstawne: kworum zostało dokumentalnie potwierdzone, a budynek został otoczony na prośbę samego Guaido, który obawiał się prowokacji. Wybór Parry uznano jednak za nieważny, w kolejnym głosowaniu Guaido uzyskał większość głosów członków Zgromadzenia i utrzymał stanowisko przewodniczącego parlamentu na kolejny rok.

„Sekretariat Generalny Organizacji Państw Amerykańskich uznaje reelekcję pełniącego obowiązki prezydenta i przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego Juana Guaido, do jakiej doszło dziś po południu zgodnie z prawem, przy poparciu 100 parlamentarzystów i przy zachowaniu kworum” – napisano w komunikacie na stronie internetowej organizacji. Zgodnie z oświadczeniem OPA Sekretariat Generalny organizacji „również w przyszłości będzie uznawać za (przedstawiciela – red.) legalnej władzy kraju tymczasowego prezydenta Juana Guaido i jego mianowany we właściwy sposób gabinet”.

Lider wenezuelskiej opozycji Juan Guaido, który uważa się za legalnego przewodniczącego parlamentu kraju, zamierza przeprowadzić we wtorek kolejne posiedzenie organu.

Wybory przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego Wenezueli odbyły się w związku z wygaśnięciem uprawnień Guaido. Nowe władze parlamentu zostały wybrane na kolejny rok. Ostatnio Guaido został przewodniczącym 5 stycznia 2019 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.