77 sądów w Anglii i Walii do zamknięcia

Opublikowano: 16.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 516

Jak wynika z raportu Watchdog, blisko 80 sądów w Anglii i Walii ma zostać zamkniętych w ramach transformacji wymiaru sprawiedliwości.

Tymczasem National Audit Office, badający wydawanie środków publicznych, ostrzega, że reforma warta 1 miliard funtów jest mocno opóźniona, a rząd nie bierze pod uwagę wpływu zmian w systemie sądownictwa, na życie zwykłych Brytyjczyków.

Reforma obejmie zwiększenie liczby „wirtualnych przesłuchań” w sprawach karnych, sędziowie będą przesłuchiwać oskarżonych za pomocą łączenia wideo.

Obecnie planuje się zamknięcie 77 sądów. Od 2010 roku ponad połowa wszystkich sądów rejonowych w Anglii i Walii zaprzestała rozpatrywania spraw, zmuszając oskarżonych, świadków, policję, prawników do pokonywania sporych odległości w celu uzyskania dostępu do lokalnego wymiaru sprawiedliwości. W tym samym okresie zlikwidowano również 133 inne sądy – rodzinne, okręgowe, koronne.

Wiele sądów nie pracuje prawidłowo z powodu programów oszczędnościowych, które wpłynęły na redukcję liczby sędziów, lub zmniejszenie ich wymiaru pracy.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.