Sąd w Nigerii skazał na śmierć koguta

Opublikowano: 17.04.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1478

Stan Kano na północy Nigerii. Dwóch sąsiadów podało do sądu… koguta. Ptak miał tak uprzykrzać im życie, że postanowili wnieść o najwyższy wymiar kary.

Dwóch Nigeryjczyków tak bardzo nie mogło znieść ciągłego piania koguta swojego sąsiada, że donieśli na niego do sądu. Wymiar sprawiedliwości natomiast potraktował sprawę jak najbardziej na serio.

Yusuf Muhammed, jeden z sąsiadów, którzy oskarżali ptaka swojego sąsiada, stwierdził przed sądem, że hałaśliwy kogut łamie jego prawo do odpoczynku.

Kurak piał ponoć dzień i noc – nie dając sąsiadom zmrużyć oka po zmroku, ani wypocząć w dzień. Sędzina Halima Wali przeprowadziła proces z prawdziwego zdarzenia, by na końcu orzec – kogut jest winny zarzucanych mu czynów.

Właściciela kura, pan Shu’aibu, wniósł o odroczenie wykonaniu wyroku śmierci do Wielkiego Piątku, by mógł zjeść swojego podopiecznego w Wielkanoc.

Najwyższy Sąd zgodził się na jego wniosek i życie koguta został odrobinę przedłużone. W Wielki Piątek Nigeryjczyk zgodnie z wyrokiem ściął ptaka, a w Wielkanoc podzielił się posiłkiem z prawie wszystkimi sąsiadami.

Nie poczęstował jedynie tych dwóch jegomościów, przez których musiał pozbyć się swojego koguta.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Premium Times”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.