7 krótkich wiadomości ze świata – 31.08.2023

Opublikowano: 31.08.2023 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2738

Przegląd krótkich wiadomości ze świata na różne tematy.

1. 32-letnia Lauray Maree Clanchy z Australii (na zdjęciu niżej z partnerem i synem) złapała w ciąży ciężką grypę i trafiła do szpitala. Tam powiedziano jej, że aby przeżyć, musi usunąć płód. Po aborcji dopadło ją zapalenie płuc i infekcja, z powodu której amputowano jej obie nogi i jedno ramię. Nie przeżyła, ale najważniejsze, że wcześniej ochoczo szczepiła się na COVID-19.

2. Lekarze z Oxford Winston Churchill Hospital w Wielkiej Brytanii przeszczepili kobiecie macicę od żywego dawcy. Matka dwójki dzieci oddała macicę swej siostrze, która urodziła się bez niej z powodu zespołu Mayera-Rokitansky’ego-Kustera-Hausera (MRKH). Obie operacje trwały 18 godzin i zakończyły się sukcesem. Biorczyni zostanie później zapłodniona in vitro.

3. Naukowcy zidentyfikowali neurony POA u samców myszy regulujące popęd seksualny. Stymulując POA samce stawały się coraz bardziej napalone i po 10-15 minutach zaczęły kopulować z samicami, a po wstrzyknięciu substancji do POA nawet z przedmiotami nieożywionymi. Po wyłączeniu neuronów POA myszy straciły ochotę na seks. Według naukowców podobny mechanizm występuje u ludzi. Nad czipowaniem mózgów już pracują. Strach pomyśleć, jak wykorzystają to elity rządzące i hakerzy.

4. Kontrola drogowa na Ukrainie. W poniższym krótkim amatorskim filmie nakręconym w Dnipro na Ukrainie możecie zobaczyć dantejskie sceny niczym z brutalnego kina akcji: szarpanina, strzelanina na oczach dzieci, reanimacja, wyjąca kobieta (kochanka lub przyjaciółka), zgon…

5. Norwegia na granicy z Rosją na dalekiej północy rozpoczęła budowę zapory. Przyczyną nie są imigranci z Rosji, lecz masowe ucieczki reniferów do Rosji. Lubią hasać po rosyjskim Parku Narodowym Pasvik. Jedną z przyczyn budowy jest ochrona reniferów przed śmiercią. Po powrocie Norwedzy je rutynowo zabijają, by profilaktycznie zapobiec szerzeniu się rosyjskich chorób.

6. 12-letniemu synowi emira i wysokiego dygnitarza Zjednoczonych Emiratów Arabskich skradziono na Polach Marsowych w Paryżu komórkę. Jego ochroniarz pomógł w ujęciu dwóch złodziei, ale francuska policja zawiodła, ponieważ nie odzyskała telefonu. Rozgoryczony chłopak natychmiast opuścił Francję i pewnie szybko do niej nie powróci.

7. Władze toskańskiego miasteczka Pienzy wyciszyły od północy do siódmej rano zabytkowy dzwon z powodu skarg turystów, że głośne bicie co pół godziny nie pozwala im spać. Teraz mieszkańcy, z którymi sprawy nie konsultowano, żądają przywrócenia bicia dzwonu, bo niezwykła cisza w nocy… nie pozwala im zasnąć.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: ZmianyNaZiemi.pl [1] [2], DailyMail.co.uk, LeParisien.fr, „Valeurs”, NCzas.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Drnisrozrabiaka 31.08.2023 23:13

  Na wideo 4 kogo zastrzelili? Tu papa a tam jakiś gościu leży.
  Zobaczcie, z jakiego auta już zabierają, nikogo nie pominą, no oprócz mendzena i innych cwaniaków.
  Ukr mają doświadczenie w łapankach, będą to robili w pl, i będą stali na froncie za plecami aby zolnierz pl nie uciekł…

 2. pikpok 01.09.2023 08:29

  I z nadajnikami 5G https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25359903/
  ,,Myszy wykazywały zmniejszoną bezruch w TST i FST po ekspozycji in utero na promieniowanie 9,417 GHz, co sugerowało, że myszy miały zmniejszone zachowania związane z depresją. Na podstawie testu MWM zaobserwowaliśmy, że potomstwo płci męskiej wykazywało zmniejszoną zdolność uczenia się i pamięć, podczas gdy samice nie miały wpływu na uczenie się i pamięć, co sugeruje, że mikrofale mają wpływ zależny od płci. Podsumowując, dostarczyliśmy pierwszych eksperymentalnych dowodów na to, że mikrofale wywołują efekty zależne od płci.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.