7 krótkich wiadomości ze świata – 23.03.2023

Opublikowano: 23.03.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3592

Przegląd kilku krótkich wiadomości ze świata.

1. Greta Thunberg, nazywana przez niektórych „świętą klimatyzmu”, otrzymała tytuł doktora honoris causa Wydziału Teologicznego Uniwersytetu w Helsinkach.

2. Funkcjonariusze ukraińskich służb, niczym złodzieje, nielegalnie włamują się na prywatne posesje i do domów mieszkańców Odessy, aby wręczyć wezwania do wojska. Jedno z włamań zostało sfilmowane.

3. W suchym doku w Edynburgu w Szkocji przewrócił się statek. Wiele osób doświadczyło obrażeń, a 15 osób trafiło do szpitala. Aż strach pomyśleć, co się stanie, gdy go zwodują…

4. W mieście Kilija w obwodzie odeskim wojskowi schwytali marynarzy, którzy zeszli na ląd. Wywieziono ich do Ismaila i uwięziono w sali gimnastycznej. Kapitan statku dowiedział się, że nie zostaną uwolnieni, dopóki nie podpiszą wezwań do wojska.

5. Włoscy politycy — były premier Giuseppe Conte i minister zdrowia Roberto Speranza — staną przed sądem z powodu wywołania nadmiarowych zgonów w Bergami podczas pandemii COVID-19.

6. Według chińskiego MSZ ustawa o odtajnieniu informacji nt. pochodzenia COVID-19, którą podpisał prezydent USA, „rozdmuchuje teorię o wycieku koronawirusa z laboratorium” w Wuhan, „zniekształcając” i „zakłamując fakty” w celu oczernienia Chińskiej Republiki Ludowej.

7. Lokalne władze miasta Treviso na północy Włoch zakazały hodowania rybek w okrągłych akwariach. Według nich pływanie w kółko otępia i stresuje rybki, czyli wywołuje zbędne cierpienie.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: pl.News-Front.info, T.me, NCzas.com, PAP, NaukawPolsce.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Aaron Schwarzkopf 23.03.2023 09:56

    Ad 5. Brzmi dosć fantastycznie. “Jak podają media” – chciało by się zapytać, jakie, brakuje mi tu konkretyki. Osobiscie wątpię w prawdziwosć tej informacji.

  2. Admin WM 23.03.2023 10:54
  3. Aaron Schwarzkopf 23.03.2023 11:56

    Dzięki Adminie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, ze sprawa nie ucichnie i obejmie również inne epizody pandemiczne. W spisie obwinionych brakuje mi przede wszystkim Mario Dragi (zwanego wówczas przez Włochów Drakulą), który wsławił się szczególną gorliwością w realizacji szykan pandemicznych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.