7 krótkich wiadomości ze świata – 19.02.2023

Opublikowano: 19.02.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3666

Przegląd kilku wiadomości z zagranicy.

1. Rosja zgromadziła 200 km od granicy z Ukrainą setki samolotów i śmigłowców. Tymczasem wszystkie mainstreamowe media, jak jeden mąż, zapowiedziały pokojowe przemówienie prezydenta Chin w rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę. Czyżby elity NWO planowały 24 lutego kolejne „przestawienie wajchy”? Dowiemy się niebawem…

2. 17 stycznia francuski sąd uwolnił 9 z 13 oskarżonych o zamach na prezydenta Emmanuela Macrona. Zamach, którego miała dokonać „ultraprawicowa grupa Barjols”, okazał się farsą służb specjalnych.

3. Tak wygląda na Ukrainie przymusowe wcielanie „mięsa armatniego” do wojska. Rosłe byczki, które powinny być na froncie, walcząc za ojczyznę, wyłapują na ulicy przypadkowych mężczyzn i siłą zaciągają do wojska. Na innych filmikach w internecie pracownicy „biur rekrutacji” próbują wcielać do armii staruszków, a nawet nieletnich.

4. Prezydent Tunezji Kais Saied kazał 18 lutego wydalić z kraju Esther Lynch (sekretarz generalną Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych) za słowa, które uznał za „rażącą ingerencję” w sprawy wewnętrzne kraju. Lynch mówiła, że przywozi „solidarność 45 milionów związkowców z Europy” i wezwała rząd do „uwolnienia naszych przywódców”.

5. 80 sygnatariuszy, w tym kilka znanych osób, podpisało list wzywający francuską Kasę Zasiłków Rodzinnych (CAF) do „zaprzestania promowania ideologii trans”. Na witrynie tej państwowej agencji promuje się m.in. genderyzm.

6. Ukraina wycofała już z bibliotek 19 mln „nieprawomyślnych” książek z czasów radzieckich, w tym 11 mln w języku rosyjskim i 8 mln po ukraińsku.

7. Mohamed (Mahomet) i Marie (Maria) to obecnie najczęściej nadawane noworodkom imiona na świecie.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: RMF24.pl, pl.News-Front.info, NCzas.com, „Le Figaro”, AFP, Bledi.net
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. MasaKalambura 19.02.2023 11:27

  8. Wczoraj 18.02.2023 w ataku rakietowym Izraela na Damaszek w Syrii zniszczono okolice Ambasady Iranu, budynki mieszkalne i użyteczności publicznej. Odnotowano ofiary śmiertelne. Jak dotąd 15.

  https://www.reuters.com/world/middle-east/israeli-missile-strikes-building-central-damascus-several-casualties-witnesses-2023-02-18/

 2. pikpok 19.02.2023 13:32

  Tak mafia pasożytdów Kołomojskiego “czyści” Ukrainę z Ukraińców.
  @MasaKalambura Ciekawe czy Izrael szuka guza, czy pretekstu by przenieść się na Ukrainę?

 3. MasaKalambura 19.02.2023 13:42

  To raczej przygrywka do wyparcia Iranu z regionu. Ale trudno powiedzieć. Tamtejsza polityka oficjalna i tajna łączy dziwaczne przymierza.

 4. MasaKalambura 20.02.2023 21:36

  9. Znowu trzęsie się ziemia w Syrii. Setki zabitych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.