7 krótkich wiadomości ze świata – 17.09.2023

Opublikowano: 17.09.2023 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6000

Przegląd różnych wiadomości ze świata.

1. Czego boi się Klaus Schwab, szef Światowego Forum Ekonomicznego? Że społeczeństwo powstanie przeciwko „systemowi” i skieruje swój gniew na przedstawicieli „elity”. Czyli ludzi takich jak on.

2. Irlandzki minister Paschal Donohoe powiedział, że „nie widzi dowodów” na to, aby opinia publiczna sprzeciwiała się przepisom dotyczącym „mowy nienawiści”, które ograniczą wolność słowa.

3. Mieszkańcy włoskiej wyspy Lampedusa są wściekli. Zablokowali molo i rozładunek okrętu marynarki wojennej. Protestują przeciwko budowie miasteczka namiotowego dla czarnoskórych imigrantów z Afryki, którzy dokonali inwazji na wyspę i zdominowali ich liczebnie.

4. Wczoraj odbył się w Pradze protest antyrządowy. Około 10 000 Czechów żądało dymisji premiera Petra Fiali z powodu nieradzenia sobie z inflacją i nadmiernego wsparcia dla Ukrainy. Lokalne media wyeksponowały w zmanipulowanych „materiałach informacyjnych” postać mężczyzny w ubraniu z symbolem popierającym rosyjską agresję na Ukrainę.

https://www.youtube.com/watch?v=6X7vi8G7ULo

5. Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało nowy film, w którym zachęca ludzi do rzadszego prania ubrań, czyli w praktyce do chodzenia w brudnych i śmierdzących ubraniach, ponieważ pranie wpływa na zmiany klimatu.

6. Tak bawią się w Belgii dzieci imigrantów. Osaczyły belgijskiego chłopca, zmusiły do uklęknięcia i całowania ich stóp, a potem zaczęły go bić rękami. Pochwaliły się tym w internecie.

https://www.youtube.com/shorts/DuE1d9FVb48

7. „W przyszłym tygodniu zęby rosyjskich diabłów będą zgrzytać jeszcze mocniej, a ich wściekłe usta będą się pienić w niekontrolowanym szale, gdy świat będzie patrzył, jak jeden z ulubionych propagandystów Kremla płaci za swoje zbrodnie” – powiedział Ashton-Cirillo, transseksualny rzecznik ukraińskich Wojsk Obrony Terytorialnej pochodzący z USA, o osądzeniu aresztowanego na Ukrainie blogera Gonzalo Liry z Chile.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. emigrant001 17.09.2023 12:52

  Gdyby ludzie mieli choć odrobinę wyobraźni, rozsądku i odwagi to absurdy z tych krótkich filmików spłonęłyby razem z ich sprawcami. Może i ktoś dla dobra sprawy zginie ale za to z pożytkiem dla normalnych przyszłych pokoleń. Nasz dom zamienia się za sprawą tzw “przywódców” w chlew i my jesteśmy temu winni, bo tylko bezczynie się temu procesowi przyglądamy. Zamiast dla dobra naszych dzieci aktywnie reagować i wykluczać szkodniki zanim się rozmnożą.

 2. Drnisrozrabiaka 17.09.2023 21:54

  5.dodam następnym razem jeszcze więcej proszku/płynu
  6.podobną(lightowa) sytuację miałem dzisiaj, prosiłem i błagałem aby ich tatuś przyszedł do mnie, porozmawiać- mocni w grupie! To jakiś trend mają taki z (yt?) Jestem przygotowany na takie sytuacje, ale wiadomo , że jak się trafi na żywo to nosi człowieka, na wspomnienie o policji czy się nie boją ( taka miną- “nie zastanawiałem się nad tym”) no to ok
  7. Psychopaci nie mają uczuć(ten rzecznik), nie sa wcale tacy mili jak sie wydaje powierzchownie – przykro,że chłopu (Amerykaninem w Kijowie» – jest amerykańskim przedsiębiorcą i youtuberem pochodzenia chilijskiego)
  nie udało się zwiać w porę…

 3. AlbertW41 18.09.2023 03:15

  Czesi juz nie raz protestowali przeciwko rzadowi. A my siedzimy cicho czekajac nie wiadomo na co, na wybory ktore moga nic nie zmienic?

 4. radical3dom 18.09.2023 09:07

  “Gdyby wybory miały coś zmienić, byłyby nielegalne”

 5. Wolfman 18.09.2023 10:15

  Radiacal zależy kto to haslo utworzyl i podtrzymuje. Elitom moze sluzyc bo nic robic nie będziemy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.