7 krótkich wiadomości z kraju – 30.01.2023

Opublikowano: 30.01.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3551

Przegląd kilku krótkich wiadomości z Polski.

1. Podczas meczu charytatywnego WOŚP nagle zasłabł i zmarł na oczach tłumów 46-letni Dariusz Szczepaniak — trener i założyciel Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów. „Wciąż nie możemy uwierzyć w tę stratę dla całej lokalnej społeczności, a przede wszystkim naszego sportowego środowiska” – napisał burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

2. 46-latka ze Świętochłowic pod wpływem alkoholu zboczyła z drogi, wpadła do stawu i nie potrafiła z niego wyjść. Siedziała na brzegu i zachowywała się po pijacku, zwracając na siebie uwagę psa i jego pana, który wezwał na pomoc mundurowych. Policjanci zawieźli ją do szpitala.

3. Cztery zgony w MPK Wrocław. 6 stycznia zmarł motorniczy i mechanik, 9 stycznia 45-letnia motornicza, 11 stycznia 52-letni kierowca. „Smutny czwartek. Dziś odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku troje zmarłych w ostatnich dniach pracowników MPK Wrocław” – napisał 19 stycznia prezes firmy, 44-letnio Krzysztof Balawejder, w dniu potrójnego pogrzebu. Zmarł tego samego dnia.

4. W ciągu 7 lat liczba rodziców nieszczepiących dzieci w Lublinie wzrosła z 717 do 4,8 tysięcy. „A zatem w przeciągu 7 lat nastąpił 7-krotny przyrost odmawiających szczepień” – czytamy w „Kurierze Lubelskim”. Według dr Anity Majchrowskiej z Zakładu Nauk Humanistycznych i Medycyny Społecznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, to skutek rozwijającego się trendu demedykalizacyjnego, który jest odpowiedzią na postępujący proces medykalizacji życia społecznego.

5. Pijany mężczyzna paradował w miejscowości Truskolasy z siekierą i chciał z nią wejść do sklepu. Wezwano policję. „Mundurowi w czasie dojazdu napotkali mężczyznę prowadzącego rower, do którego przymocowany był koszyk, a w nim […] siekiera. Policjanci […] podjęli interwencję. Nagle 56-latek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią na jednego z mundurowych. Policjant wykazał się dużym refleksem i uniknął uderzenia – informuje z przejęciem śląska policja. Grozi mu do 10 lat więzienia.

6. „[…] dzisiaj mamy […] holocaust na terenie Ukrainy. Mamy do czynienia z ludobójstwem na narodzie ukraińskim, dokonywanym przez Rosjan, przez Putina. Zatem nie możemy ustawać w wysiłkach i dalej mówić ludziom: nigdy więcej wojny, nigdy więcej nienawiści między ludźmi, nigdy więcej zbrodniczych reżimów totalitarnych – komunizmu, nazizmu, ale też tego ruskiego miru, który chcą nam dzisiaj – mniej więcej na wzór komunistów czy nazistów – zgotować Rosjanie” – powiedział minister Czarnek.

7. „Sejm powołuje ministra (mogącego być posłem), który jako poseł głosuje za powołaniem siebie na ministra, a potem jako minister tworzy projekty ustaw, za uchwaleniem których głosuje jako poseł i je wykonuje jako minister, a potem jako poseł udziela sobie absolutorium z ich wykonania” – napisał na „Twitterze” Robert Gwiazdowski, dzieląc się swoimi przemyśleniami nt. funkcjonowania polskiego systemu politycznego.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Tarnogorski.info, Śląska Policja, Kurier Lubelski, PAP, NCzas.com, Twitter.com
Źródło: WolneMedia.net

23

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.