7 krótkich wiadomości z kraju – 15.01.2023

Opublikowano: 15.01.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4204

Przegląd kilku krótkich wiadomości z Polski.

1. „Sponsorem […] był Totalizator LOTTO z siedzibą w Kielcach. Pozyskane środki będą przekazane na działalność wykonawców koncertu. Przepraszam, że nie zostały zachowane wszystkie normy kościelne dotyczące przestrzeni sakralnej i czynności liturgicznych” – odpowiedział proboszcz Jan Kularski w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej na pytania o banner Lotto w kościele.

2. 26-letni mieszkaniec Częstochowy poszukiwany listem gończym i 4 nakazami doprowadzenia, podczas nalotu policji ukrył się w kuchennej szafce. Wpadł, ponieważ z szafki rozlegały się podejrzane dźwięki (znalazł chrupki?). Został zatrzymany i doprowadzony do aresztu, gdzie spędzi ponad 2 lata.

3. Bo miał bałagan! — taki powód zabicia mieczem samurajskim partnera z Łodzi (w jego mieszkaniu!) wyjawiła policji 53-latka z Tarnowskich Gór. Aresztowanie zaskoczyło kobietę, bo liczyła, że się wywinie — przed policją udawała zapłakanego świadka wzywającego pogotowie. Grozi jej dożywocie.

4. 14 stycznia minęła 4 rocznica zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Poseł Konfederacji i prezes Wolnościowców Artur Dziambor przypomina tę sprawę i pyta, dlaczego do dziś nie skazano sprawcy, choć wszyscy wiedzą, kim jest.

5. „Prawo i Sprawiedliwość jest jak narkoman na głodzie, który weźmie każdą »chwilówkę« w tej chwili, żeby mieć pieniądze na kampanię wyborczą. KPO to pieniądze na kampanię wyborczą dla PiS” – stwierdził Stanisław Tyszka z Nowej Nadziei, komentując w programie Rymanowskiego przegłosowanie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

6. Według badania SW Resarch dla portalu Rp.pl wynika, że 36,3% respondentów chce, aby przyszły rząd prowadził bardziej lewicową politykę. 16,1% chce, aby był bardziej prawicowy, a 14,1% ankietowanych uważa obecną politykę za optymalną. 33,5% badanych nie czuje się lewicowcami ani prawicowcami.

7. „Coraz powszechniej stawia się tezę, że to rasizm, a nie rasa, stanowi jedną z przyczyn różnic w stanie zdrowia między ludźmi. Dlatego należy zrezygnować ze stosowania kategorii rasy i etniczności w medycynie i zastąpić je koncepcją urasowienia” – argumentują dr Joanna Karolina Malinowska z UAM i prof. dr hab. Tomasz Żuradzki z UJ. A teraz najlepsze — nie są medykami ani genetykami, ale… filozofami.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Tarnogorski.info, Policja Częstochowa, Twitter.com, NCzas.com, NaukawPolsce.pl
Źródło: WolneMedia.net

19

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 17.01.2023 02:35

    Ja tez nie jestem ani prawakiem ani lewakiem, jest nas 33.5% wiec jest nas najwiecej. Dlaczego nie zalozymy parti normalnych ludzi?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.