7 krótkich wiadomości z kraju – 08.12.2022

Opublikowano: 08.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4180

Siedem krótkich wiadomości z Polski.

1. Dziennikarz Leszek Szymowski poinformował, że STASI w 1989 roku dwukrotnie zarejestrowała Mateusza Morawieckiego jako tajnego informatora. „[…] przy nazwisku Morawieckiego sporządzona jest adnotacja »Inofizielle Mitarbeiter« co oznacza »Nieoficjalny Współpracownik«. Tak w STASI określano informatorów najwyższej kategorii. Odpowiadało to Tajnemu Współpracownikowi w polskiej Służbie Bezpieczeństwa” – informuje Szymowski. Niemcy, w swej NRD-owskiej finezji, nadali mu ksywki „Student” i „Jacob”.

2. Obywatele, którzy padli ofiarą kradzieży danych osobowych, będą mogli wkrótce wpisać swój numer PESEL do państwowego rejestru zastrzeżeń. Jeśli mimo tego jakaś firma udzieli nieupoważnionej osobie kredytu, nie będzie mogła wysuwać roszczeń. PESEL będzie można zastrzegać za pośrednictwem aplikacji mObywatel lub w dowolnym urzędzie gminy.

3. 17 marca 2022 roku polski wywiad zatrzymał Tomasza L. pod zarzutem szpiegostwa dla Rosji. Teraz „Gazeta Wyborcza” wytropiła, że w 2006 roku został decyzją Jarosława Kaczyńskiego powołany przez Radosława Sikorskiego do komisji likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych, której szefował Antoni Macierewicz. Tomasza L. otrzymał wtedy dostęp do wszelkich tajemnic WSI. Macierewicz nazwał to „oszczerstwem” i zapowiedział kroki prawne przeciwko dziennikowi.

4. 25-letnia Ukraina z rosyjskim paszportem postanowiła obrabować bank w Przemyślu. Złapała pracownicę banku za włosy i zażądała pieniędzy, grożąc jej nożem. Napad zakończył się fiaskiem — obezwładnili ją inni klienci i pracownicy. Nagranie ze zdarzenia wyciekło do sieci — nie przypomina amerykańskich filmów klasy B, ale blisko mu do współczesnych polskich seriali sensacyjnych z dużą ilością krzyków, wrzasków i szarpanin. Tylko „gadającej głowy” wyjaśniającej, co miała na myśli, brak.

5. Policjanci z Katowic zatrzymali 40-latka z Bytomia, który z premedytacją powodował kolizje drogowe. Od 2017 roku wyłudził od firm ubezpieczeniowych 140 tysięcy zł. „Wybierał miejsca nieobjęte monitoringiem. Gdy widział, że inny kierowca włącza kierunkowskaz i zmienia pas, gwałtownie przyspieszał, uderzając w jego samochód” – poinformowali z dumą policjanci. Pomysłowemu „biznesmenowi” grozi do 5 lat więzienia.

6. Polska może w jeden dzień zyskać 1,5 tysięcy km autostrad. Jak? Według Szymon Piechowiak z GDDKiA wystarczy przemianować drogi szybkiego ruchu na autostrady i gotowe! Jedyne różnice między autostradami a ekspresówkami to: dopuszczalna prędkość, szerokość pasa awaryjnego oraz liczba MOP-ów i węzłów.

7. Przebrany za choinkę mężczyzna zaatakował w niedzielę na parkingu przy hurtowni mięsa w Warzymicach 20 samochodów. Bezbronne auta mogły się tylko bezczynnie przyglądać, jak dziurawi im opony. „Mężczyzna wiedział, że są kamery i chciał ukryć swoją tożsamość pod tym kamuflażem z tych gałęzi świerkowych i tui” – powiedział mediom Mateusz Watral z firmy Madar prosząc o pomoc w ujęciu sprawcy.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: RadioSzczecin.pl, NCzas.com, MediaNarodowe.com, PAP, RMF24.pl
Źródło: WolneMedia.net

21

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Foxi 08.12.2022 14:47

  Na filmie Chochoł pokazuje dwa trupy na zapleczu i mówi, że *** Polacy przyjeżdżają raz na kilka dni w swoich Krabach, strzelali i odjeżdżali, potem oni dostali ogień zwrotny i po 3 rundach takiego ostrzału zginęło 7 osób. Na koniec, narrator, żegna się z klaunem prezydentem oraz żegna jakiegoś bandytę; mówi że będą opuszczać stanowisko i można ich szukać wśród jeńców wojennych. Chodzi o ten film:
  https://www.bitchute.com/video/OOIv3JjfEExq/
  Emocjonalne wystąpienie Chochoła rzuca nowe światło na to skąd tyle nowych polskich grobów pojawiło się nagle pod Olsztynem. Jest tam tyle pogrzebów, że miejscowych już *** ciągłe salwy pożegnalne i codzienne procesje wojskowe. Być może ta sytuacja będzie bardziej zrozumiała, jeśli okaże się że Duda przekazał banderowcom nie tylko nasz sprzęt … ale przekazał także ludzi.
  PS
  Nie wiem jak tam w Olsztynie jest, więc proszę o weryfikacje odnośnie tych pogrzebów “z salwami.” Informacja znaleziona w necie, ale wydaje się być prawdziwa, dlatego ją tu wklejam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.