200 tys. zł na uroczystość otwarcia mostu

Opublikowano: 26.03.2012 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 947

W Warszawie dokonano w sobotę, 24 marca 2012 roku uroczystego otwarcia nowego mostu Marii Skłodowskiej-Curie, łączącego Białołękę z Bielanami.

Most, nazywany także potocznie północnym, ma długość 795 metrów, a cała trasa – prawie 3,5 km i jest dziewiątą przeprawą drogową na Wiśle w stolicy, wliczając kolejowy most średnicowy. Budowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku i była jedną z największych inwestycji realizowanych przez warszawski samorząd. Całkowity koszt budowy wyniesie ponad miliard złotych, z czego prawie 400 mln pochodzi z tzw. dotacji Unii Europejskiej, czyli pieniędzy wcześniej wpłaconych przez Polskę do Unii.

Prezydent Gronkiewicz-Waltz powiedziała dziennikarzom, że jest zadowolona i dumna z nowej przeprawy. Stwierdziła, że jest to jeden z największych sukcesów jej obu kadencji – Most jest prosty i funkcjonalny, a jego uroda jest rzeczą drugorzędną – zaznaczyła prezydent.

Po przemówieniu sprawującej urząd Prezydenta miasta, Hanny Gronkiewicz-Waltz, rozpoczął się pokaz świetlno-pirotechniczny. Na imprezy w związku z uroczystościami otwarcia mostu miasto wydało ok. 200 tys. zł. Tak frywolne i rozrzutne przeznaczanie społecznych pieniędzy, Gronkiewicz-Walz tłumaczyła, że pieniądze zostały wydane, bo miasto musi tworzyć wspólnoty, “a wspólnoty tworzą się przy czymś”.

Opracowanie: Bibula Information Service
Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Bibuła


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. norbo 26.03.2012 09:20

  Czyli Warszawa będzie tworzyć wspólnoty przy mostach… no tak, od 31 marca można ludzi eksmitować na bruk, niech się chociaż bidoki pod mostem schronią gdy ziąb i pada….

 2. bro 26.03.2012 10:17

  Dokładnie tak, warszawiacy pod mosty 😉
  Co za obłuda ! HGW chce tworzyć wspólnoty, a trzy dni wcześniej na temat ewikcji Skłotu Elba powiedziała, że nie rozumie skłotowania pustostanów, Warszawa ma przecież tyle miejsc w noclegowniach :))))

 3. adambiernacki 26.03.2012 10:43

  Oto do czego min. prowadzi rozbrojenie społeczeństw fizyczne i psychiczne. Wiecie jak łatwo zrobić przyzwoitą kuszę? Łuk można legalnie kupić…jeszcze…

 4. devilan1410 26.03.2012 10:43

  200 tys. zł – to kwota, którą zarabia przeciętny Polak przez 8 lat.

 5. norbo 26.03.2012 15:04

  warszawa.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1337125,squatersi-z-elby-na-dachu-przychodni-przy-ulicy-ul-skorupki,id,t.html

 6. norbo 26.03.2012 15:06
 7. rebelia 26.03.2012 18:10

  norbo, bro- niestety, macie rację. Jak widzę, co się w stolycy wyrabia (co rząd i mafia kamieniczników wyrabia), to szlag mnie trafia!

 8. Il 26.03.2012 21:50

  niech szlag trafi ten rząd, rezy-dętkę hgw i bandytów od nieruchomości.

  Jestem za narodowościowym referendum o:
  – likwidację stolicy i decentralizację Polski,
  – (auto)dymisję rządu i (p)rezydenta.

  To dłużej nie może już tak trwać.
  Składam publiczne zamówienie na przekształcenie gmachu sejmu na schronisko dla bezdomnych. Zgodnie ze społeczną ustawą z dnia 26 marca 2012 przejęcie nieruchomości sejmu na rzecz bezdomnych obywateli odbywa się w trybie natychmiastowym.

  Zróbcie zdjęcia tym, którzy pilnują sejmu, opublikujcie je i niech naród zobaczy jak wyglądają gęby ochroniarzy usługujących rządokratom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.