1 maja świętem papieskim?

Opublikowano: 05.06.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 237

Jak pisze internetowe wydanie tygodnika “Polityka”, senatorowie chcą zmian w ustawie o dniach wolnych od pracy. Dzień 1 maja, nazwany ustawowo świętem państwowym, chcą przemianować na dzień Jana Pawła II. Projekt nowelizacji ustawy złożyli pod koniec zeszłego tygodnia.

Pierwszy, złożony na początku maja, proponował, by nazwać 1 maja Dniem Beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. “Zrezygnowaliśmy z tej nazwy, bo przecież nasz papież będzie kiedyś ogłoszony świętym, a my dalej 1 maja czcilibyśmy ogłoszenie go błogosławionym” – mówi pomysłodawca senator Kazimierz Jaworski z PiS.

Jego koledzy klubowi, którzy byli podpisani pod pierwotnym projektem, wycofali swe poparcie. “U nas jest taka zasada, że wszystko powinno być przedyskutowane na klubie, a senator Jaworski złożył projekt bez konsultacji, jednak duchowo go popieram, choć wycofałem swój podpis” – mówi Władysław Dajczak (PiS). Pod nowym projektem wciąż jest podpisany senator PO Jacek Swakoń: “Jan Pawel II był wielkim Polakiem i nigdy za dużo dni, kiedy będziemy go wspominać.”

Senatorom przypominamy, że Sejm w lipcu 2005 r. już ustawowo uchwalił 16 października Dniem Papieża Jana Pawła II, więc czy na pewno potrzebny jest drugi? Senator Jaworski mówi, że wokół jego nowego pomysłu jest dobra atmosfera we wszystkich klubach i że na pewno do końca kadencji uda się uchwalić ustawę. Wtedy wśród 13 dni świątecznych ustawowo wolnych od pracy mielibyśmy dziesiąty związany z chrześcijaństwem (Trzech Króli, pierwszy i drugi Wielkiej Nocy, Zielone Świątki, Bożego Ciała, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Wszystkich Świętych, pierwszy i drugi Bożego Narodzenia).

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Yossarian
Użytkownik
Yossarian

Takimi pierdołami się zajmują. My Polacy mamy w sobie jakąś taką chorą chwilową nadgorliwość. Tak jak z tym “pojednaniem dla papieża”, na końcu to wszystko zawsze taki przaśne wychodzi.

Prometeusz
Gość
Prometeusz

Czczenie balwanow…

1 Maja – okultystyczne swieto, przejete i rozpropagowane w formie egzoterycznej przez ruch komunistyczny (nietrudno poszukac powiazan miedzy niemalze oblakanym okultysta Marxem, Ledochowskim i jego podopiecznym Leninem a internacjonalem komunistycznym), w ktorej trafilo do Polski jako ‘swieto pracy’.

Teraz stanie sie takze Swietem Papieza – czyli kult wroci niejako do swoich ezoterycznych korzeni (pewnie jednak, jak zwykle, pozostajac dla mas jedynie egzoterycznym ‘wspominaniem’ i ‘pamiecia’ etc.).

Ech, coz tu wiecej dodawac…

Pozdrawiam,
Prometeusz

matimagic
Użytkownik
matimagic

Tak, bo przejdzie ten projekt, i w ogóle ustawa. Jakby autor zajrzał w akta poselskie, znalazłby 1500 głupszych projektów niż ten. ALE! Znowu nas atakują katolicy, te podłe mendy. Jak ja ich nie znoszę…

Izolda
Użytkownik
Izolda

Zamiast znieść to idiotyczne święto 1 Maja, ma być zmieniony jego patron. Niech senatorowie wezmą sobie do serca napomnienia Jana Pawła II – a święto będzie trwało cały rok w Ojczyźnie.

mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

senatorowie udają, że coś robią, zwłaszcza przed wyborami…

najgorsze, że ta pseudokatolicka hołota psuje opinię normalnym wiernym, którym do wiary nie potrzeba pomnika JPII na każdym rogu i kościoła co przecznicę.

Tinka
Gość
Tinka

Racja;]
Tu zmienić nazwę ulicy, tam postawić pomnik,świątynię,jeszcze jakieś święto dodać,aż oskubią nas z ostatniego grosza pod byle pretekstem :/

Staszek
Użytkownik
Staszek

matimagik z takimi tępymi wywodami to nie na tym forum ,obraza większości społeczeństwa to nie zbyt fortunny zabieg.

iza
Gość
iza

@Staszek,
– robiłeś jakieś badania dot priorytetów większości społeczeństwa?
– skąd ta pewność, że większość społeczeństwa poczuje się urażona?
– a może owa większość wyznaje zasadę wybaczania bliźniemu swemu?
– i jeszcze jedno, “większość” się nie obraża, mniejszość też nie..
obrażają się jednostki w myśl zasady:
… uderz w stół, a nożyce same się odezwą…

matimagic
Użytkownik
matimagic

Staszek
tępy to jest Twój post, bo nic nie wnosi. umiesz wychwycić ironie?

8pasanger
Użytkownik

Oczywiście pomysł ogłoszenia kolejnego dnia papieskim,czy też Jana Pawła II nie ma nic wspólnego z chęcią likwidacji znienawidzonego Święta Pracy -upamiętniającego śmierć wielu ludzi ,których jedyną zbrodnią była walka o 8-godzinny dzień pracy-udział w demonstracji(cóż za wstrętne komuchy w tym USA w 1886-jeszcze się złośliwie dali zastrzelić policji)
zachęcam do lektury:
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_Pracy

Wg konstytucji Rzeczpospolita jest neutralna światopoglądowo- słyszeliście taką piosenkę King T Love?Jest tam mowa o czerwono -czarnej mafii ,której King ma dosyć.Sądzę ,że wielu ma jej dosyć.A czy to większość społeczeństwa?Nie wiem ale sądzę ,że tak.

judeolewak
Użytkownik
judeolewak

8pasanger, chodzi, oczywiście, o całkowite wymazanie wszelkich dat, rocznic, nazwisk, miejsc związanych z walka ludzi pracy o godne zarobki i warunki pracy. Nie przypadkowo 1 maja został wybrany na dzien wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Teraz media 1 maja mogą trąbić, kto, gdzie na majówkę jedzie zamiast choć zająknąć się o tym, czym naprawdę jest Święto Ludzi Pracy.

Niestety, 1 maja jako Święto Ludzi Pracy JEST WCIĄŻ ŚWIĘTEM PAŃSTWOWYM, natomiast jako rocznica wejśćia Polski do UE – ABSOLUTNIE NIE. Podobnie będzie z tym – pożal się, Zeusie – dniem papieskim. Niemniej, Polactwo w kończu przestanie kumać, dlaczego ten 1 maja jest czerwoną kartką i o to właśnie chodzi:)