1 maja świętem papieskim?

Opublikowano: 05.06.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 598

Jak pisze internetowe wydanie tygodnika “Polityka”, senatorowie chcą zmian w ustawie o dniach wolnych od pracy. Dzień 1 maja, nazwany ustawowo świętem państwowym, chcą przemianować na dzień Jana Pawła II. Projekt nowelizacji ustawy złożyli pod koniec zeszłego tygodnia.

Pierwszy, złożony na początku maja, proponował, by nazwać 1 maja Dniem Beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. “Zrezygnowaliśmy z tej nazwy, bo przecież nasz papież będzie kiedyś ogłoszony świętym, a my dalej 1 maja czcilibyśmy ogłoszenie go błogosławionym” – mówi pomysłodawca senator Kazimierz Jaworski z PiS.

Jego koledzy klubowi, którzy byli podpisani pod pierwotnym projektem, wycofali swe poparcie. “U nas jest taka zasada, że wszystko powinno być przedyskutowane na klubie, a senator Jaworski złożył projekt bez konsultacji, jednak duchowo go popieram, choć wycofałem swój podpis” – mówi Władysław Dajczak (PiS). Pod nowym projektem wciąż jest podpisany senator PO Jacek Swakoń: “Jan Pawel II był wielkim Polakiem i nigdy za dużo dni, kiedy będziemy go wspominać.”

Senatorom przypominamy, że Sejm w lipcu 2005 r. już ustawowo uchwalił 16 października Dniem Papieża Jana Pawła II, więc czy na pewno potrzebny jest drugi? Senator Jaworski mówi, że wokół jego nowego pomysłu jest dobra atmosfera we wszystkich klubach i że na pewno do końca kadencji uda się uchwalić ustawę. Wtedy wśród 13 dni świątecznych ustawowo wolnych od pracy mielibyśmy dziesiąty związany z chrześcijaństwem (Trzech Króli, pierwszy i drugi Wielkiej Nocy, Zielone Świątki, Bożego Ciała, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Wszystkich Świętych, pierwszy i drugi Bożego Narodzenia).

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. Yossarian 05.06.2011 10:38

  Takimi pierdołami się zajmują. My Polacy mamy w sobie jakąś taką chorą chwilową nadgorliwość. Tak jak z tym “pojednaniem dla papieża”, na końcu to wszystko zawsze taki przaśne wychodzi.

 2. Prometeusz 05.06.2011 12:19

  Czczenie balwanow…

  1 Maja – okultystyczne swieto, przejete i rozpropagowane w formie egzoterycznej przez ruch komunistyczny (nietrudno poszukac powiazan miedzy niemalze oblakanym okultysta Marxem, Ledochowskim i jego podopiecznym Leninem a internacjonalem komunistycznym), w ktorej trafilo do Polski jako ‘swieto pracy’.

  Teraz stanie sie takze Swietem Papieza – czyli kult wroci niejako do swoich ezoterycznych korzeni (pewnie jednak, jak zwykle, pozostajac dla mas jedynie egzoterycznym ‘wspominaniem’ i ‘pamiecia’ etc.).

  Ech, coz tu wiecej dodawac…

  Pozdrawiam,
  Prometeusz

 3. matimagic 05.06.2011 13:55

  Tak, bo przejdzie ten projekt, i w ogóle ustawa. Jakby autor zajrzał w akta poselskie, znalazłby 1500 głupszych projektów niż ten. ALE! Znowu nas atakują katolicy, te podłe mendy. Jak ja ich nie znoszę…

 4. Izolda 05.06.2011 17:11

  Zamiast znieść to idiotyczne święto 1 Maja, ma być zmieniony jego patron. Niech senatorowie wezmą sobie do serca napomnienia Jana Pawła II – a święto będzie trwało cały rok w Ojczyźnie.

 5. mr_craftsman 05.06.2011 22:06

  senatorowie udają, że coś robią, zwłaszcza przed wyborami…

  najgorsze, że ta pseudokatolicka hołota psuje opinię normalnym wiernym, którym do wiary nie potrzeba pomnika JPII na każdym rogu i kościoła co przecznicę.

 6. Tinka 05.06.2011 22:31

  Racja;]
  Tu zmienić nazwę ulicy, tam postawić pomnik,świątynię,jeszcze jakieś święto dodać,aż oskubią nas z ostatniego grosza pod byle pretekstem :/

 7. Staszek 05.06.2011 22:51

  matimagik z takimi tępymi wywodami to nie na tym forum ,obraza większości społeczeństwa to nie zbyt fortunny zabieg.

 8. iza 05.06.2011 23:19

  @Staszek,
  – robiłeś jakieś badania dot priorytetów większości społeczeństwa?
  – skąd ta pewność, że większość społeczeństwa poczuje się urażona?
  – a może owa większość wyznaje zasadę wybaczania bliźniemu swemu?
  – i jeszcze jedno, “większość” się nie obraża, mniejszość też nie..
  obrażają się jednostki w myśl zasady:
  … uderz w stół, a nożyce same się odezwą…

 9. matimagic 06.06.2011 00:14

  Staszek
  tępy to jest Twój post, bo nic nie wnosi. umiesz wychwycić ironie?

 10. 8pasanger 06.06.2011 01:29

  Oczywiście pomysł ogłoszenia kolejnego dnia papieskim,czy też Jana Pawła II nie ma nic wspólnego z chęcią likwidacji znienawidzonego Święta Pracy -upamiętniającego śmierć wielu ludzi ,których jedyną zbrodnią była walka o 8-godzinny dzień pracy-udział w demonstracji(cóż za wstrętne komuchy w tym USA w 1886-jeszcze się złośliwie dali zastrzelić policji)
  zachęcam do lektury:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_Pracy

  Wg konstytucji Rzeczpospolita jest neutralna światopoglądowo- słyszeliście taką piosenkę King T Love?Jest tam mowa o czerwono -czarnej mafii ,której King ma dosyć.Sądzę ,że wielu ma jej dosyć.A czy to większość społeczeństwa?Nie wiem ale sądzę ,że tak.

 11. kajfasz 06.06.2011 01:48

  8pasanger, chodzi, oczywiście, o całkowite wymazanie wszelkich dat, rocznic, nazwisk, miejsc związanych z walka ludzi pracy o godne zarobki i warunki pracy. Nie przypadkowo 1 maja został wybrany na dzien wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Teraz media 1 maja mogą trąbić, kto, gdzie na majówkę jedzie zamiast choć zająknąć się o tym, czym naprawdę jest Święto Ludzi Pracy.

  Niestety, 1 maja jako Święto Ludzi Pracy JEST WCIĄŻ ŚWIĘTEM PAŃSTWOWYM, natomiast jako rocznica wejśćia Polski do UE – ABSOLUTNIE NIE. Podobnie będzie z tym – pożal się, Zeusie – dniem papieskim. Niemniej, Polactwo w kończu przestanie kumać, dlaczego ten 1 maja jest czerwoną kartką i o to właśnie chodzi:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.