Żywe zarodniki i fragmenty DNA na powierzchni ISS

Opublikowano: 01.06.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 700

Na orbicie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, na wysokości około 400 kilometrów, znaleziono żywe zarodniki i fragmenty DNA drobnoustrojów odpornych na niekorzystne środowisko kosmiczne. Zdaniem naukowców można mówić o ustanowieniu nowej górnej granicy biosfery Ziemi.

Badanie zostało przeprowadzone w ramach eksperymentu “Test” w przestrzeni kosmicznej. Kosmonauci zebrali 19 próbek pyłu kosmicznego z powierzchni ISS podczas spacerów kosmicznych. Badania próbek dwukrotnie wykazały obecność przedstawicieli rodzaju Mycobacteria i Delftia – rodzina Comamonadaceae, rząd Burkholderiales, które są reprezentantami typowych naziemnych i morskich rodzajów bakterii.

Bakterioplankton morski Mycobacteria zamieszkuje Morze Barentsa. Pozostałe bakterie, których DNA zostały znalezione, zostały wcześniej zidentyfikowane w próbkach glebowych na wyspie Madagaskar.

Zdaniem naukowców odkrycie dowodzi hipotezy o zewnętrznym troposferycznym źródle żywych organizmów i sugeruje możliwość przeniesienia materii aerozolowej z troposfery na wysokość jonosfery. Ponadto wyniki badania potwierdzają hipotezę istnienia mechanizmu “windy jonosferycznej”, przenoszącego aerozole troposferyczne z powierzchni Ziemi do górnej jonosfery.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.