Życie na Ziemi wyginie za miliard lat

Opublikowano: 05.07.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 550

Wyniki ostatnich badań, przeprowadzonych przez astrobiologa Jacka O’Malley-Jamesa, pokazują, że w ciągu kolejnego miliarda lat prawie wszystko na naszej planecie wyginie.

Scenariusz będzie wyglądał następująco: po pewnym czasie rozmiar Słońca znacznie się zwiększy, a jego emisje obniżą poziom dwutlenku węgla na Ziemi. Niewystarczająca ilość CO2 doprowadzi do masowego wyginięcia roślin, a więc i roślinożernych zwierząt. Ich los podzielą mięsożerne gatunki, ponieważ łańcuch pokarmowy zostanie zakłócony. Gdy dojdzie do tego, na Ziemi pozostaną jedynie mikroorganizmy, a nasza gwiazda będzie nadal rosnąć. Za miliard lat powierzchnia Ziemi nagrzeje się do tego stopnia, że wyparują wszystkie źródła wody, bez której, jak wiadomo, życie nie może istnieć.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. obecny 05.07.2013 12:33

  Ten naukowiec popełnił błąd w obliczeniach. To się stanie za miliard i 10 milionów lat.

 2. awkward 05.07.2013 13:52

  “(..) wyparują wszystkie źródła wody, bez której, jak wiadomo, życie nie może istnieć.”

  “Jak wiadomo” – to jest powoływanie się na obecny, ograniczony stan wiary stylizowanej na wiedzę i próba budowy na tej wątłej podstawie prognozy stylizowanej na rzetelną.

  “Za miliard lat” – dobre sobie. Współcześni “Kapłani Prawdy” – naukowcy – nie są w stanie poprawnie przewidzieć co będzie za 1000 albo nawet i za 100 lat, nie mówiąc już o skali czasu z artykułu..

 3. goldencja 05.07.2013 14:01

  Ciekawe czy gatunek ludzki tego dożyje… Nie wydaje mi się…

 4. egzopolityka 05.07.2013 18:24

  Za rok będzie “prawie” to samo.

 5. biedak 06.07.2013 04:45

  Hej! Unia mowi ze im mniej CO2 tym lepiej! Ten artykul jest przeklamany!

 6. Raptor 07.07.2013 12:42

  Mało emocjonujący news. Miliard lat to za mało, by wzruszyć człowieka najdalej planującego jak wyżyć do “emerytury”…

 7. grzech 09.07.2013 08:04

  jak Mistrz z Londynu opodatkuje Słońce ze względu na braki powietrza w CO2 to życie przetrwa

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.