Życie mogło przybyć na Ziemię z Marsa

Opublikowano: 28.07.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 998

Ostatnie odkrycia odnośnie przeszłości Marsa wskazują na to, że planeta ta mogła być źródłem życia na Ziemi. Naukowcy podejrzewają, że wilka kolizja z jakimś ogromnym ciałem niebieskim, do której doszło tam przed około 4 miliardami lat mogła spowodować wyrzucenie w przestrzeń kosmiczną dużej ilości materiału skalnego, który w postaci meteorytów mógł częściowo spadać na powierzchnię Ziemi. Bardzo możliwe, że to właśnie wtedy na błękitną planetę przybyły zarodki życia.

Oczywiście możliwy jest też scenariusz odwrotny, czyli, że to kolizja z Ziemią ciała niebieskiego, zwanego umownie Thea, po której miał powstać Księżyc, zapłodniła wczesnego Marsa, posiadającego jeszcze atmosferę i pole magnetyczne. Aby rozwiązać tę zagadkę naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) złożyli wniosek do amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, aby następny łazik, który zostanie uruchomiony na Marsie w 2020 roku, został wyposażony w specjalne urządzenia do analiz genetycznych zebranych materiałów. Są nawet gotowi stworzyć specjalny mikrochip do analizy DNA próbek marsjańskich.

Tajemnica pochodzenia życia na Ziemi fascynuje uczonych praktycznie od zawsze. Wcześniej podejrzewano, że pierwsze aminokwasy przybyły na Ziemię wraz z którąś z komet. Ta teoria, zwana teorią panspermii, może być częściowo prawdziwa, z tym zastrzeżeniem, że komety mogły przywlec życie na Marsa a dopiero potem dotarło ono na Ziemię. Gdyby udało się potwierdzić, że na czerwonej planecie prymitywne organizmy żyły wcześniej niż na Ziemi mielibyśmy dowód wskazujący na to, że właściwie wszyscy jesteśmy Marsjanami.

Autor: lecterro
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. egzopolityka 29.07.2013 20:46

  Mars był jednym ze źródeł z którego przyszło życie na Ziemię. Powyżej wymienione badania, to tylko pic na wodę. Będą robione tak długo, żeby faktycznie nie doprowadzić do żadnych wyników. Faktycznie cała wiedza o przeszłości rasy ludzkiej jest już posiadana przez ludzi u władzy i dawno zdławiona. Zobaczcie tylko kilka pierwszych minut z konferencji:
  http://www.youtube.com/watch?v=7_Cjc4tqLbw&feature=c4-overview&list=UUqCGGi7HtqbaTh5iLSwXjCw
  Opisani w biblii giganci faktycznie byli jedną z ras pozaziemskich, współpracujących z Reptilianami w kontroli Ziemi.

  Najciekawsze jest to, że ludzi to w ogóle nie rusza. Wolą trawić papkę jaką wciskają oficjalne media kontrolowane całkowicie przez ludzi u władzy. Tak jak powiedział pewien filozof: “Ziemia przypomina zagrodę bez siatki. Nie trzeba pilnować ludzi bo nie chcą uciekać.” DOKŁADNIE jak na filmie “They live” z roku 1988.
  https://www.youtube.com/watch?v=inZUDMGJsKo
  Musiano by ludzi bić żeby włożyli okulary i zobaczyli prawdę, bo oni nie chcą jej widzieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.