ZUS często działa nielegalnie

Opublikowano: 08.03.2020 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 835

Milena Dobroszek tłumaczy, czym jest Ruch Społeczny „Matki kontra ZUS”, który 8 marca organizuje protest. Podkreśla, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych dopuszcza się nadużyć wobec przedsiębiorców. Opowiada, jak ZUS po zmianie interpretacji uznał, że nie należały jej się pieniądze z urlopów macierzyńskich z okresu 3 lat. Zażądał od niej zwrotu pieniędzy z odsetkami- 150 tys. zł. Nasza rozmówczyni podkreśla, że ZUS działa poza granicami prawa. Dodaje, że jest problem ze statystykami na które powołuje się Zakład. Są one, jak mówi, nierzetelne. „ZUS powołuje się na Kodeks Cywilny, który nie ma żadnego zastosowania do systemu ubezpieczeń społecznych”- zaznacza. Działalność prowadzi od 2013 r. „Na podstawie takich samych dowodów, co wcześniej stwierdzają, że jest inaczej”- tak jak twierdzi funkcjonuje urząd.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Piron 08.03.2020 11:43

    Niedawno pisałem o tej antyspołecznej instytucji, ale jeszcze raz to powtórzę:

    Systemy ubezpieczeń społecznych są niewydolne na całym świecie (a nasz kochany ZUS jest wyjątkowo dziurawy 🙁 ) te instytucję z zasady mają za zadanie w większym lub mniejszym stopniu okradać całe narody (oczywiście w świetle prawa) z ich ciężko zarobionych pieniędzy. Najgorsze w tym wszystkim jest ślepe zaufanie społeczne co do uczciwości i wypłacalności tej finansowej piramidy, która co roku musi być finansowana w coraz większym stopniu z pieniędzy pozostałej części społeczeństwa (wzrost dofinansowań z roku na rok jest logarytmiczny, więc ci którzy myślą o godziwych emeryturach za 10 lat, są błogo nieświadomi).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.