Zostawcie nam Gierka!

Opublikowano: 05.09.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 778

W Sosnowcu lokalni działacze lewicy postanowili obronić rondo im. Edwarda Gierka – list do wojewody w tej sprawie napisał przewodniczący tamtejszego SLD, a na 15 września planowana jest konferencja poświęcona temu politykowi.

2 września minął termin na zmianę nazw ulic, placów i obiektów podlegających „dekomunizacji”. Zarówno prezydent miasta Arkadiusz Chęciński, jak i lokalne struktury SLD są za pozostawieniem dotychczasowej nazwy ronda. Również radni Sosnowca, którzy wypowiedzieli się za zlikwidowaniem m.in. ulicy Dąbrowszczaków, Hanki Sawickiej czy Lucjana Szenwalda, Gierka pozostawili „nietkniętego”. Oznacza to, że ciężar decyzji spadnie na wojewodę, Jarosława Wieczorka.

Ruszyła petycja w sprawie zachowania nazwy ronda, a Tomasz Niedziela, przewodniczący sosnowieckiego SLD wysłał do wojewody list otwarty. Sojusz zamierza również 15 września o 16.00 w sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym zorganizować konferencję poświęconą Gierkowi.

“Liczymy, iż po raz kolejny mieszkańcy Sosnowca wyślą czytelny sygnał, ukazujący poparcie społeczne dla upamiętnienia w naszym mieście Edwarda Gierka. Równolegle do petycji, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na debatę „Edward Gierek – dokonania i rola w rozwoju Sosnowca”, którą organizuje sosnowiecki Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Federacja Młodych Socjaldemokratów” – powiedział rzecznik lokalnych struktur Michał Wcisło. “Podczas debaty zaproszeni goście zostaną poproszeni o przybliżenie słuchaczom sylwetek postaci związanych z Zagłębiem Dąbrowskim oraz Śląskiem (w tym głównie Edwarda Gierka czy Jerzego Ziętka), których dokonania są obecnie deprecjonowane. Prelegenci odpowiedzą także na pytania przygotowane przez prowadzącego debatę, jak również zgłoszone z publiczności czy przez internautów.”

Głównym prelegentem będzie prof. Adam Gierek, ale SLD zapowiada, że chce zaprosić do dyskusji parlamentarzystów ze wszystkich opcji politycznych.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. RobG56 05.09.2017 21:20

  Przecież wiadomo, że ta histeria historyczna zakończy się kiedyś ekshumacją z Wawelu; więc nie przejmowałbym się.
  Przejmować się powinni dzisiejsi manipulanci

 2. luzak1977 06.09.2017 17:27

  @RobG56
  Histeria może się zakończyć ekshumacją z Wawelu, tylko kogo? 😉

 3. smerf 07.09.2017 01:09

  luzak1977

  Nie wiesz? Zimnego lecha…

  P.S. Zagłębiacy oraz Ślązacy!!
  Jesteście wielcy!
  Jesteście mądrzy pod każdym względem!
  Postacie E. Gierka czy gen. J. Ziętka tak w Zagłębiu jak i na “Ślunsku” pozostaną nie zatarte w swych dokonaniach.
  A ty, “dobra zmiano”. Nie zadzieraj ani z “zagłębiakami” ani z hanysami, bo i jedni i drudzy obijo ci morde!
  W tych sprawach nie ma już podziałów.
  Jest pamięć, cześć bohaterom i jedność!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.